Haber

AKSARAY'IN CADDE VE SOKAKLARI YAZA HAZIRLANIYOR

AKSARAY'IN CADDE VE SOKAKLARI YAZA HAZIRLANIYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZİN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATIYORUZ’’

 

 

Aksaray Belediyesi, soğuk kış günlerinin geride kaldığı Aksaray’da cadde ve sokakları estetik dokunuşlarla güzelleştiriyor.

 

Şehre görsel zenginlikler kazandırmak için duvar boyama, dekoratif aydınlatma, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları gerçekleştiren Aksaray Belediyesi ekipleri, ilkbahar öncesinde çalışmalarına hız verdi. Belediye ekipleri, Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallerinde bulunan yolların orta refüjlerinde kuru peyzaj çalışması yaptı. Geçtiğimiz aylarda ağaçlandırılan yolun orta refüjü yapılan kuru peyzaj çalışması ile rengarenk görünüme kavuşturuldu.

 

Aksaray Belediyesi’ne bağlı ekipler orta refüjlerin yanı sıra park ve bahçelerinde yaza hazırlanması için çalışma başlattı. Şehir genelindeki tüm parkların bakım onarım çalışmalarını belirli periyotlarda gerçekleştiren Belediye ekipleri, Fatih Mahallesindeki parkta yürüyüş yolu yapımını tamamladı.

 

Aksaray’da yaz ayları öncesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Ekiplerimizle birlikte depremin yaralarını sarmak için bölgede mücadele ederken şehrimizin ihtiyaçlarını da göz ardı etmiyoruz. Şehrimiz için daha önceden planladığımız çalışmalarımızı aksatmadan yerine getiriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda şehrimizin ışıl ışıl görünmesi için çalışıyoruz.’’ Dedi