Haber

50 METRELİK YENİ BULVAR YOLUNUN II. KISMI ASFALTLANMAYA HAZIRLANIYOR

50 METRELİK YENİ BULVAR YOLUNUN II. KISMI ASFALTLANMAYA HAZIRLANIYOR

 

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’50 METRELİK YENİ BULVARI 2023 YILI İÇERİSİNDE ULAŞIMA AÇACAĞIZ’’

 

 

Gelişen ve büyüyen Aksaray’a alternatif ulaşım ağları oluşturmak için 4,5 yılda kilometrelerce yeni yol kazandıran Aksaray Belediyesi ekipleri 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolunun II. kısmında asfalt öncesi hazırlık çalışmaları gerçekleştiriyor.

 

2023 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan 6.5 kilometrelik yeni Bulvar yolunun I. kısmı geçtiğimiz yıl soğuk asfaltla kaplanarak tek şerit halinde trafiğe açılmıştı. Bu yılda hava şartlarının uygun hale gelmesi ile birlikte II. kısımda çalışmalara başlanıldı.

 

Yeni bulvar yolunda asfaltlama öncesinde zemin hazırlama çalışması yapılıyor. Yolun uzun ömürlü ve kullanışlı olması için PMT serimi yapılarak iş makinaları yardımı ile zemin güçlendiriliyor. 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolu tamamlandığında Hürriyet, İstiklal, Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu ve Hacılar Harmanı Mahallerini birbirine bağlayacak. Ayrıca ASTİM, OSB, Toptancılar Sitesi ve Sağlık yolu gibi yoğun olarak kullanılan bölgelere de ulaşımı kısaltacak.

 

Şehir içi ulaşımın daha hızlı ve kolay olması için kilometrelerce yeni yol yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolunda çalışmaların devam ettiğini duyurdu. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Bizler, Aksaray’ımız için en iyisini yapmak için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Şehrimizin hangi noktasında olursa olsun alt yapı, üst yapı dahil her türlü hizmetlerimiz belirlediğimiz koordinasyon çerçevesinde yürütülüyor. Bununla beraber şehrimizin birçok noktasında yol yapımı, asfalt çalışmamız ve yeni yol açma işlemimiz devam ediyor. Ulaşımın daha kolay ve hızlı sağlanmasının yanında kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü yol medeniyettir. Bizim sahada gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalar halkımız içindir” ifadelerini kullandı.