Haber

GÜVENLİ ULAŞIM İÇİN YAYA GEÇİTLERİ YENİLENDİ

GÜVENLİ ULAŞIM İÇİN YAYA GEÇİTLERİ YENİLENDİ

 

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİDİR’’

 

 

 

Aksaray Belediyesi vatandaşlara ve sürücülere güvenli ulaşım imkânı sunmak için yollarda yol çizgi boyama işlemlerini gerçekleştiriyor.

 

İnsan odaklı çalışmaları ile vatandaşların takdirini toplayan Aksaray Belediyesi, iklim şartlarının olanaklı hale gelmesi ile birlikte kent tarihinin en kapsamlı alt yapı ve asfalt çalışmasını gerçekleştirdi. Yolların yenilenmesini ve mevcut yolların onarılmasını gerçekleştirerek ulaşımı kolaylaştıran Belediye ekipleri, yolların güvenli hale gelmesi içinde yol çizgi boyama ve ‘Yayaya öncelik ver’ figürleri yerleştiriyor.

 

Şehir genelinde vatandaşlara güvenli ulaşım imkanı sunmak için boyama çalışması yapan Belediye ekipleri, yol boyama çalışmaları kapsamında şeritleri belirlenirken yaya geçitlerini de yeniliyor.

 

Aksaray Belediyesi’nin sürücüler ve yayalara güvenli ulaşım imkanı sunmak amacı ile gerçekleştirdiği çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, önceliğimiz vatandaşlarımızın güvenliğidir açıklamalarında bulundu. Başkan Dinçer, trafikte yaya geçidinin olduğu noktalarda sürücüleri dikkatli olmaya davet etti.