Haber

ESKİ SANAYİ SİTESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE 20 BİN METREKARELİK ALANIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ESKİ SANAYİ SİTESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE 20 BİN METREKARELİK ALANIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZE YAKIŞMAYAN TÜM YAPILARI ORTADAN KALDIRIYORUZ’’

 

 

Eski Sanayi Sitesinde başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 20 bin metrekarelik alanda yıkım çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Aksaray Belediyesi’nin şehir merkezinde sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için eski sanayi sitesinde başlattığı kentsel dönüşüm projesi adım adım ilerliyor.

 

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde yapılan Aksaray Sanayi ve Ticaret Merkezine esnafların taşınmasının ardından terk edilen eski sanayi sitesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başlatılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in de yıkım çalışmalarına katıldığı kentsel dönüşüm alanında kullanışlılığını kaybetmiş can ve mal güvenliğini tehdit eden yapıların yıkımı sürdürülüyor.

 

 Uzun yıllar sanayi sitesi olarak kullanılan alana uygulanacak kentsel dönüşüm projesi neticesinde güçlü altyapısı ile sosyal donatı alanları ile modern konutlar ve iş merkezleri kazandırılması planlanıyor.  

 

Şehri baştan aşağı yenilemek için kentsel dönüşüm projelerine öncelik veren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şehir kimliğine zarar veren tüm yapıları temizlemek için çalıştıklarını vurguladı.

 

Aksaray genelinde yürütülen kentsel dönüşüm projelerini değerlendiren Başkan Dinçer, Hamidiye Mahallesinde yıkım işlemlerini yüzde 98 oranında tamamladıklarını ve enkazını temizlediklerini söyledi. Başkan Dinçer, eski sanayi sitesinde de yıkım çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade etti.