Haber

SELÇUKLU KÜLLİYESİ VE CAMİ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

SELÇUKLU KÜLLİYESİ VE CAMİ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

 

DİNÇER; SELÇUKLU KÜLLİYESİ NESİLDEN NESİLE KALACAK SİMGE BİR PROJE OLACAK

 

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin bugünlerine ve yarınlarına hizmet edecek birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyor.

 

Yapımı devam eden Selçuklu Külliyesinde incelemelerde bulunan Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi. “Selçuklu medeniyeti Aksaray’ı adeta ikinci bir payitaht gibi görmüş, büyük bir imar kalkınmasına imza atarak Aksaray’da Cami, köprü, medrese, han ve hamam gibi birçok eser bırakmıştır.

 

Bizlerde ecdattan kalan bu mirasa sahip çıkıp aynı zamanda Selçuklu şehri olarak bilinen şehrimizin bugünlerine ve yarınlarına hizmet eden simge projelerden biri olacağına inandığımız Selçuklu Külliyesini inşallah çok yakında Aksaray’ımıza kazandıracağız” dedi.

 

Selçuklu Külliyesinde kaba inşaatın büyük oranda tamamlandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Kadim şehrimize yakışacak önemli projelerden birisi olan Selçuklu Külliyesi ile 2 bin 100 kişilik ibadethane, Bin 670 metrekare kütüphane, 3 Bin 790 metrekare otoparkı ve sosyal donatı alanlarıyla şehrin merkezine yeni bir sosyal alan kazandırıyoruz. Selçuklu Külliyesi şehrimizin simge yapılarından biri olacak.’’ İfadelerini kullandı.

 

Atatürk Bulvarı üzerindeki Selçuklu Parkın arkasında merkezi bir noktada hayata geçecek olan Külliye inşaatının tamamlanmasıyla Aksaray yeni bir cazibe merkezi kazanmış olacak.