Haber

AKMEK ÇOCUK OYUN ODASINDA ÇOCUKLAR EL BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

AKMEK ÇOCUK OYUN ODASINDA ÇOCUKLAR EL BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

 

Aksaray Belediyesi Kadın Meslek Edindirme Merkezi AKMEK bünyesinde yer alan Çocuk Oyun odasında, çocuklar çeşitli etkinlik ve aktivitelerle bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlanıyor.

 

Aksaray Belediyesi AKMEK merkezi bünyesinde yer alan AKMEK Çocuk Oyun Odası haftanın 5 günü çocukları ağırlıyor. 3 – 6 yaş gurubu çocuklar eğitmenler gözetiminde bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak çeşitli aktivite ve oyunlarla eğlenceli vakit geçiriyorlar. Aynı zamanda çocukların el becerilerini gelişmesine öncülük eden merkezde haftada iki gün boyunca anne çocuk etkinliği düzenleniyor.

 

AKMEK kurslarına katılım sağlayan kursiyerlerin çocuklarına yönelik düzenlenen etkinliklerde her yaş grubuna uygun oyuncak, öğrenme alışkanlıklarını destekleyen oyun setleriyle okul öncesi çocuklara sosyal bir alan oluşturuluyor.

 

AKMEK Çocuk Oyun Odasında, Zeka ve Dikkat Güçlendirici masal ve hikayelerle çocukların ifade yetenekleri de arttırılıyor.

 

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, her yıl binlerce kursiyerin mesleki ve el becerisi kazanmasına olanak sağlayan ve hanımların yoğun rağbet gösterdiği AKMEK’in çok yönlü hizmet verdiğini, çocukların anneleriyle aynı ortamda buluşmalarının sağlandığını söyledi.