Haber

ULUSLARARASI EĞİTİMCİLER BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İ ZİYARET ETTİ

 

ULUSLARARASI EĞİTİMCİLER BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İ ZİYARET ETTİ

 

Aksaray Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edilen Yaparak Yaşayarak Öğrenme isimli Erasmus+ Okul Ortaklıkları projesi ulus ötesi toplantısı için Aksaray’ı ziyaret eden eğitimcilerden oluşan çalışma grubu Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’i ziyaret etti.

STEM eğitimi, fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modelinin okullarda uygulanmasını amaçlayan proje için Aksaray’a gelen eğitimciler, Aksaray Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Evren Dinçer ile görüştü.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’ın sosyal kültürel zenginliğinden bahsedip yabancı eğitimcileri Aksaray’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Aksaray’ın genç ve dinamik bir şehir olduğunu misafir eğilimcilere aktaran Başkan Dinçer, insan yaşamında eğitimin hayatın her evrensinde olduğunu söyleyip eğitime yapılan yatırımları her zaman önemsediğini ifade etti.

Aksaray Belediyesinin eğitim olanaklarını artırıcı birçok faaliyetin içinde olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, Belediye olarak her zaman eğitme destek vermeye hazır olduğunu belirtti