Haber

HASTA YAKINI KONUK EVİ VE KÜLLİYESİ PROJESİ TAMAMLANIYOR

HASTA YAKINI KONUK EVİ VE KÜLLİYESİ PROJESİ TAMAMLANIYOR

 

 

MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU; “DUALARLA YAD EDİLECEK MUHTEŞEM BİR ESER KAZANDIRILIYOR”

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ve AK Parti Milletvekili Aydoğdu yapımı devam eden Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi projesi inşaat alanını yerinde inceleyerek yetkililerden proje hakkında bilgiler aldılar.

 

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında inşaatı devam eden Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi 2 Bin 935 metrekare alan üzerinde inşa edilecek. 2 kattan oluşacak olan yeni tesisin içerisinde 2 kişilik ve 4 kişilik odalar bulunuyor. Vatandaşların barınma ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra kafeterya, teras, mutfak lobi, kütüphane toplantı salonunun yanı sıra birde külliye yer alacak.

 

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile şantiye alanını gezen AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu şu görüşlere yer verdi. “Başkanımla beraber şehrimize kazandırılan ya da kazandırılacak olan projeleri gezmek gerçekten mutluluk vesilesi.

 

Aksaray’ın her noktasında çalışan bir Belediye ve bundan dolayı memnuniyet duyan bir vatandaş profili var. Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi projesi elzem ihtiyaçlarından biriydi. Bu proje Başkanımın dualarla yad edilecek, muhteşem eserlerinden birisi olacak” dedi.

 

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ise projeye ilişkin şu görüşlere yer verdi.” Sağlık hizmeti alabilmek için çevre il, ilçe, köy ve kasabalarımızdan birçok vatandaşımız Aksaray’a geliyor. Bazı hasta ve yakını uzun süren tedavi sürecinde barınma ihtiyacı duyuyor. Biz de bu ihtiyaca cevap vermek için il dışından gelip tedavi görmekte olan ve konaklama sıkıntısı çeken hasta ve yakınlarına ücretsiz barınma olanağı sağlıyoruz.

 

Hasta Yakını Konuk Evi ile birlikte aynı anda Külliye projemizi hayata geçireceğiz. Kısa süre sonra bitirmeyi hedeflediğimiz Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi şehrimize hayırlı olsun” dedi.