Haber

ÜRETEN, PAYLAŞAN BELEDİYECİLİK

ÜRETEN, PAYLAŞAN BELEDİYECİLİK

 

 

AKSARAY BELEDİYESİNİN ÜRETTİĞİ NOHUTLAR 12 BİN 500 İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE ULAŞTIRILACAK

 

 

Aksaray Belediyesi gönül Belediyeciliği hizmetlerini sürdürüp vatandaşların temel İhtiyaçlarını karşılayacak insan odaklı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Aksaray Belediyesine ait kullanılmayan 500 dönümlük atıl vaziyette bekleyen araziden 60 ton nohut hasadı gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta hasadı gerçekleşen nohutlar Aksaray Ziraat Odası tohum eleme tesislerinde paketlenerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere hazır hale getirildi.

 

Bitkisel tarım üretiminde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olan Aksaray’da suyu tasarruflu kullanma adına tarımda kuraklığa dayanıklı ve az suya ihtiyaç duyan “azkan” cinsi nohut üretiminden den olumlu sonuç alan Aksaray Belediyesi bu anlamda çiftçilere de rol model oldu.

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer üretilen nohutların paketleme sürecini Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile beraber takip etti.

 

Sosyal Belediyeciliğin gereğini yerine getiriyoruz diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi. “Bereketli bir tarım sezonu yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta hasadını gerçekleştirdiğimiz 60 ton nohudun bugün paketleme işlemini de gerçekleştirerek 12 bin 500 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaştırmak için hazır hale getirdik.

 

 

Tarım şehri olan Aksaray’da Üreten ve paylaşan Belediyecilik hizmeti vermekten mutluluk duyuyorum. Toprağın ve tarımın öneminin her geçen gün arttığı bu dönemde üreterek, paylaşarak ülkemize ve şehrimize katkı sağlıyoruz. Tüm üreticilerimize bolluk ve bereket dolu bir hasat sezonu diliyorum” dedi.