Haber

BAŞKAN DİNÇER, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMINDA BULUNDU

 

BAŞKAN DİNÇER, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMINDA BULUNDU

 

Aksaray Belediyesi tarafından muharrem ayı dolayısıyla Ulu Cami önünde vatandaşlara aşure dağıtıldı. Kurulan stantlarda vatandaşlara aşure ikramında bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğe vesile olması temennisinde bulundu.

 

Aksaray Belediyesi, her yıl geleneksel hale gelen aşure ikramını bu yılda sürdürdü. Her yıl muharrem ayının 10. günü kutlanan Aşure Günü’nde Ulu Cami önünde 2 bin 500 kişiye aşure dağıtıldı.

 

Ulu Cami bahçesinde kurulan stantlarda vatandaşlara aşure ikramında bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e, Orman İşletme Müdürü Abidder Yurtman, belediye meclis üyeleri eşlik etti. Aşure ikramı sırasında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Dinçer, herkesin Aşure Günü’nü tebrik etti.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Dinçer; “Bizleri bir arada tutan değerlerin başında gelen Aşure Günü; bereket, paylaşma, birlik ve beraberliğin de simgesidir. Bizde her yıl olduğu gibi bu yılda kültürümüzde önemli bir yere sahip olan muharrem ayı ve Aşure Günü vesilesiyle vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Rabbim kabul eylesin ve tekrarını nasip etsin.

 

Muharrem ayı ve Aşure Günü önemli günlerdir. Bugün müminleri asırlardır derin bir hüzne boğan Kerbela hadisesinin yaşandığı gün olmasının yanında peygamberler tarihi açısından da önemli birçok olayın dönüm noktası olmuştur. Bu önemli günde yeryüzünde kardeşliğin ve huzurun hâkim olmasını diliyorum.  Başta İslam alemi olmak üzere tüm hemşerilerimin muharrem ayını kutluyorum” dedi.