Haber

BAŞKAN DİNÇER VE AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI MÜZEHHER BELMA ERDOĞAN İLE IHLARA VADİSİ CAM TERAS PROJESİNİ İNCELEDİ

BAŞKAN DİNÇER VE AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI MÜZEHHER BELMA ERDOĞAN İLE IHLARA VADİSİ CAM TERAS PROJESİNİ İNCELEDİ

 

BAŞKAN DİNÇER “CAM TERAS PROJEMİZ KENT TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer beraberinde AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Müzehher Belma Erdoğan ile birlikte yapımı devam eden Ihlara Vadisi Cam Teras Projesinde incelemelerde bulundu.

 

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen Kapadokya ve Aksaray turizminin en önemli gezi alanlarından Ihlara Vadisi’ne yapılması düşünülen Cam Teras Projesinde temel atma çalışmaları devam ediyor.

 

Dünyanın en büyük ikinci kanyon vadisi olma özelliği taşıyan Ihlara Vadisi’ne yapılacak Cam Teras ile kent turizmine de önemli katkı sunması hedefleniyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, beraberindeki AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Müzehher Belma Erdoğan ile her yıl binlerce yerli yabancı turistin ziyaret ettiği Ihlara Vadisi Cam teras projesi yerinde inceledi.

 

Proje hazırlanması ve onaylanma süreci ile ilgili olarak Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Müzehher Belma Erdoğan’a bilgi veren Başkan Dinçer, Ihlara Vadisi’nin Aksaray’ın en önemli turizm merkezlerinden birisi olduğunu söyledi.

 

Cam Teras Projesinde detayları hakkında konuşan Başkan Dinçer; “Tarih ve turizm şehrimizde var olan güzelliklerimizi daha büyük kitlelere ulaştırmak ve turizmde hak ettiğimiz değeri almak için Ahiler Kalkınma Ajansı ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği protokolü çerçevesinde sürdürdüğümüz cam teras projemizde çalışmalar sürüyor.

 

Her yıl binlerce misafirimizi ağırladığımız Ihlara Vadisi’nde cam terasın yapılmasıyla beraber artık ziyaretçiler vadinin doğal ve tarihi tüm güzelliklerini kuş bakışı hâkim bir noktadan izleyecek. Aynı zamanda seyir keyfini yaşayacaklar. Şehrimizin tüm potansiyellerini açığa çıkartacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

İçinden Melendiz çayının aktığı ve yılda 1 Milyon ziyaretçinin uğrak noktası olan Ihlara Vadisi’ne yapılan cam teras projesinde yürüyüş yolu, restoran, mescit, bebek bakım odaları, fotoğraf çekim alanları, otopark alanları gibi sosyal donatı alanlarının yanı sıra yöresel ürün satış alanı oluşturularak, Aksaray’a özgü ürünlerin satışı gerçekleştirileceği alanlarda oluşturulacak.