Haber

AKSARAY BELEDİYESİNDEN İSTİHDAMA KATKI

AKSARAY BELEDİYESİNDEN İSTİHDAMA KATKI

 

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER “GENÇLERİMİZ HEM MESLEK HEM İŞ SAHİBİ OLACAK”

 

Aksaray Belediyesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı ve OSB arasında imzalanan protokole göre Aksaray’da sektörün nitelikli eleman ihtiyacı Aksaray Belediyesine ait Melik Mahmut Gazi Hangahı’nda (darphane) yetişecek. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi olarak başta gençler olmak üzere her yaştan vatandaşın akademik, kişisel, sosyal, sanatsal ve mesleki gelişimlerine katkı sunmayı sürdüreceklerini ifade etti.

 

Aksaray Belediyesi tarafından restore edilerek şehre kazandırılan Melik Mahmut Gazi Hangahın’da verilecek kurslarla üreten ve büyüyen Aksaray sanayisinin nitelikli ve kalifiye elemanları bu merkezde yetişecek.

 

Aksaray Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve OSB Müdürlüğü’nün kalifiye eleman ve nitelikli iş gücü yetiştirilmesine yönelik hazırlanan protokol Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol ve Aksaray OSB Müdürü Ali Bay’ın imzalarıyla onaylandı. Hazırlanan protokole göre Aksaray OSB’sinin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ve iş gücü Belediyeye ait Melik Mahmut Gazi Hangahı’ndan verilecek kurs eğitimi ile yetişecek.

 

Aksaray Belediye Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Dinçer ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, protokolün Aksaray’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

İmzalanan iş birliği protokolü ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Dinçer, “Meslek sahibi olmak isteyen gençlerimiz için bugün çok önemli bir adım attık. Üreten ve sürekli büyüyen Aksaray sanayisinin nitelikli ve kalifiye elemanlarını, restorasyon ile şehrimize kazandırdığımız Melik Mahmut Gazi Hangahı’nda yetiştireceğiz. Bu merkezimizde inşaat, otomotiv, mühendislik, makine imalatı gibi sektörü ilgilendiren eğitimlerle kursiyerlerimiz OSB’deki fabrikalarda işe yerleştirilecektir. Gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle hem meslek hem de iş sahibi olacaklar.

 

Bu projemize desteklerinden dolayı Aile Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Bekir Varol Bey ile OSB Müdürümüz Ali Bay Bey’e teşekkür ediyorum. Protokolümüz şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.