Haber

COĞLAKİ MAHALLESİ KILIÇASLAN PARKI GİRİŞİNE ARAÇ KÖPRÜSÜCOĞLAKİ MAHALLESİ KILIÇASLAN PARKI GİRİŞİNE ARAÇ KÖPRÜSÜ

BAŞKAN DİNÇER, “ÖNCELİĞİMİZ TRAFİĞİ RAHATLATACAK PROJELER”

TRAFİĞİ RAHATLATACAK DÜZENLEMELER DEVAM EDİYOR

 

Aksaray Belediyesi şehir içi trafiğini nefes aldıracak yeni düzenlemeler yapmayı sürdürüyor. Belediye ekiplerince, Saatçioğlu Cami karşısı Uluırmak üzerine araç ve yaya köprüsü inşa ediliyor. Köprü tamamlandığında Atatürk Bulvarı üzerinde trafik büyük ölçüde rahatlayacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesiyle birlikte şehir içi trafiğini düzenlemeye yönelik çalışmalar devam ediyor. Başkan Dinçer, daha öncesinde şehir merkezinde trafiğin aksadığı noktalara düzenlemeler yapmış trafik akışı adeta nefes almıştı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, trafiği düzenleyen benzer bir çalışmada Coğlaki Mahallesinde başlattı. Atatürk Bulvarı üzerinde Saatçioğlu Cami Karşısında uluırmak üzerine yeni bir araç ve yaya köprüsü inşası başladı. 6 metre genişliği 18 metre uzunluğundaki köprü tek şeritten trafiğe açılacak. Köprü tamamlandığında Kılıçaslan parkı girişindeki geçişler bu köprü sayesinden sağlanacak. Atatürk Bulvarında üzerinde araç yoğunluğu da azalmış olacak.

Köprü inşaatı çalışmalarını yerinde incelemek için İnşaat sahasına geçen Başkan Dinçer, şehrin trafiğini rahatlatmaya yönelik çalışmalara her zaman öncelik verildiğini aktardı.

“Halkımızın talep ve isteklerini her zaman önemsiyoruz” diyen Başkan Dinçer, Belediyenin vatandaşa sunduğu her hizmette ‘İnsan odaklı hizmet anlayışının’ öncelikli olduğunu söyledi. Başkan Dinçer açıklamasının devamında “Yerel idareciler olarak bizler; vatandaşlarımızın ihtiyaç, beklenti ve taleplerini karşılamak için çalışıyoruz. Burada inşa ettiğimiz köprü ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olacak. Ayrıca köprü bittiğinde Atatürk Bulvarı ile Cumhuriyet Bulvarının kesiştiği noktada yaşanan trafik yoğunluğu azami ölçüde azalacak” dedi.