Haber

SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

 

SELÇUKLU İZLERİ TAŞIYAN MUAZZAM ESER AKSARAY’A KAZANDILIYOR

 

DİNÇER; “SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYE PROJEMİZ AKSARAY’A DEĞER KATACAK”

 

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen Selçuklu mimarisine uygun olarak inşası devam eden Selçuklu Külliye ve Cami projesi tamamlanmak üzere.

 

İnşaatın en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Dinçer; “Aksaray’ımız için çok önemli bir projemiz Selçuklu Parkıyla bir bütün olarak tasarlandı. Proje mimari olarak ecdadın Selçuklu mimarisi, çizgileri ve motiflerini taşıyor. Nesilden nesile kalacak Aksaray’ımıza değer katacak Selçuklu Cami ve Külliye inşaatını en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine açacağız” dedi.

 

Şehrin köklü tarihi geçmişi içerisinde önemli yer edinmiş olan Külliye kültürünün yeniden yaşatılacağı proje içerisinde 2 Bin 100 kişilik caminin yanı sıra kitap konağı, okuma salonları, emekli dinlenme evi, otoparkı ve dinlenme salonu da mevcut.

 

Bulunduğu konum itibariyle şehrin en işlek noktalarından birinde olan külliye ve cami projesinde yer alan net kullanım alanı 2 Bin 975 metrekare olan otopark bölgenin trafik sorununu da önemli ölçüde rahatlatacak.

 

Selçuklu Cami ve Külliye Projesi, göreve geldiği günden beri şehre kazandırdığı sosyal ve kültürel yapılarla adından sıkça söz ettiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Aksaray’a kazandırdığı simge eserlerden biri olacak.

 

Vatandaşların güzel ve verimli vakit geçirmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü Selçuklu Külliyesi yapılacak son rötuş ve peyzaj düzenlemesinin ardından kısa süre sonra hizmete açılacak.