Haber

AKSARAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI..AKSARAY KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI..

“OKUDUKÇA AÇILIRSIN YENİ UFUKLARA”

BAŞKAN DİNÇER “ TÜM KİTAPSEVERLERİ KİTAP GÜNLERİMİZE BEKLİYORUZ”

 

Aksaray Belediyesi, herkes okusun diye Pazar Pazarı fuar alanında yaklaşık 50 yayınevinin ve 19 yazarın katılacağı Kitap Günlerine ev sahipliği yapıyor.

Kitapseverlerle yazarın buluştuğu kitap günlerinde her gün farklı yazarlar söyleşi programları düzenleyecek. Yazarlar, kitaplarını okurları için imzalayacak.

Birbirinden seçkin yazarların ve yayınevlerinin katılacağı Kitap Günleri, Pazar Pazarı fuar alanında başladı.

Sabah saat 10.00 da kitapseverlere kapılarını açan Kitap Fuarına ilk günden itibaren başta öğrenciler olmak üzere çok sayıda kitapsever büyük ilgi gösterdi.

İlk günün konuğu yazar Melih Tuğtağ oldu. Yazar Tuğtağ yaptığı söyleşi ile önemli mesajlar verirken, hayranlarının kitaplarını imzaladı.

Kitapseverlerle yazarları buluşturmak adına festival tarzında renkli bir program hazırladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer; “Kitap Günlerinin düzenlenmesi için özellikle öğrencilerimizden çok yoğun talepler aldık. Bizde kitapseverlerin bu taleplerine sesiz kalmayarak birçok yayınevini ve birbirinden seçkin 20 yazarı Aksaray´a davet ettik. 7 Ekim´de başlayan ve 13 Ekim Pazar günü son bulacak kitap günlerimize bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Kitap Günlerine şu yazarlar katılıyor; Melih Tuğtağ, Mehmet Ali Bulut, Bekir Develi, Murat Tavlı, Hayati İnanç, Nurullah Genç, İbrahim Yıldız, Özkan Öze, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zekeriya Efiloğlu, Nurdan Damla, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Hasan Ali Toptaş, Ahmet Taşağıl, Beşir Ayvazoğlu, Emrah Safa Gürkan, İlber Ortaylı, Cansu Canan Özgen.

Özellikle öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Kitap Günlerinde öğrenciler ve kitapseverler binlerce kitabı tanıma fırsatı elde edecek. Bu arada kitap günlerine katılan öğrenciler, Aksaray Belediyesince daha önce okullarına dağıtılan kumbaralarında biriken paralar ile kitap alabilecekler.