Haber

GİYSİ KUMBARALARI UYGULAMASI İLE 50 TON GERİ DÖNÜŞÜM ÜRÜNÜ EKONOMİYE KAZANDIRILDI

GİYSİ KUMBARALARI UYGULAMASI İLE 50 TON GERİ DÖNÜŞÜM ÜRÜNÜ EKONOMİYE KAZANDIRILDI

 

 

BAŞKAN DİNÇER;” VATANDAŞLARIMIZ GİYSİ KUMBARALARINA BÜYÜK BİR DUYARLILIK GÖSTERDİ”

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile ihtiyaç fazlası eşyaların tekrar ekonomiye kazandırılması ve ihtiyaç sahiplerine destek olunması amacıyla başlatılan giysi kumbaraları uygulamaları ile 50 ton geri dönüşüm ürünü ekonomiye kazandırıldı.

 

Aksaray Belediyesi, ülke genelinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çeşitli projeler yürütüyor. Aksaray Belediyesi tarafından yürütülen Sıfır atık projesi kapsamında hayata geçirilen çalışmalardan biri olan “Giysi Kumbarası Uygulaması” ile ciddi oranda tasarruf sağlandı.

 

Şehir içerisinde 48 mahallede 222 farklı noktada bulunan giysi kumbaralarına vatandaşların duyarlılık göstererek attıkları ihtiyaç fazlası kıyafet, ayakkabı, kaban gibi ürünler belediye ekipleri tarafında toplanıyor. Kullanılabilir durumda olan ürünler yıkanarak, ütülenerek ve paketlenerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Kullanılmayacak durumda olanlar ise geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılıyor.

 

Giysi kumbaralarında toplanan ürünler ile Aksaray Belediyesi yıl içerisinde birçok ailenin ihtiyacını karşıladı. Kullanılabilir durumda olan ürünlerle ihtiyaç sahiplerine verilirken kullanılmaz durumda olan 50 ton üründe geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılmış olundu.  Giysi kumbarası uygulamalarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e, teşekkür etti. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında Aksaray halkının bu konuda duyarlı davrandığını dile getirdi.