Haber

5. KİTAP GÜNLERİNDE ALİŞAN KAPAKLIKAYA SOSYAL HAYATTAKİ GERÇEKLİKLER HAKKINDA FARKINDALIK UYANDIRDI

5. KİTAP GÜNLERİNDE ALİŞAN KAPAKLIKAYA SOSYAL HAYATTAKİ GERÇEKLİKLER HAKKINDA FARKINDALIK UYANDIRDI

 

ALİŞAN KAPAKLIKAYA; ‘’ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI VE MUTLULUĞU DİPLOMALARINDAN DAHA ÖNEMLİDİR’’

 

 

Aksaray Belediyesi tarafından 5’incisi düzenlenen Kitap Günleri programında söyleşi düzenleyen eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya sosyal hayatta ve aile hayatındaki gerçeklikleri anlattı.

 

Fuar alanında yüzlerce dinleyicinin katıldığı söyleşide Alişan Kapaklıkaya çocuk eğitimine yönelik yapılan doğruları ve yanlışları tecrübelerinden örneklendirmeler yaparak ailelere anlattı. Vatandaşların aileleri ile ilgi ile dinlediği söyleşi programında eğlenceli anlar yaşandı.

 

Eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya, söyleşisinde Aksaray Belediyesi’nin düzenlediği kitap günlerinin kurumuş topraklara yağmur gibi düştüğünü söyledi. Hayatından verdiği örneklerle çocuk eğitimine yönelik deneyim ve gözlemlerini aktaran Kapalıklıkaya eskiden çocukların ilgisizlikten ve sevgisizlikten mahvolduğunu günümüzde ise aşırı sevgi ve ilgiden çocukların başarısız olduğunu söyledi.

 

Sıradan insanların başarılı olması için engellerin ve yoksullukların Cenab-ı Allah tarafından verilen nimet olduğuna dikkat çeken Kapaklıkaya, kendi çocuklukları döneminde yaşadıkları bütün zorlukların başarıyı nasıl elde ettirdiğine değindi. Ailelerde farkındalık uyandıran söyleşi programının ardından Alişan Kapaklıkaya kitapseverlerle birlikte günün anısına fotoğraf çekinerek kitaplarını imzaladı.