Haber

AKSARAYLI YAZARLAR OKURLARI İLE KİTAP GÜNLERİNDE BULUŞUYOR

AKSARAYLI YAZARLAR OKURLARI İLE KİTAP GÜNLERİNDE BULUŞUYOR

BAŞKAN DİNÇER; ‘’KİTAP GÜNLERİMİZDE AKSARAYLI YAZARLARIMIZ ŞEHRİMİZİN AYNASI OLUYOR’’


Aksaray Belediyesi kitap günlerinde Aksaraylı yazarları, okurlarla buluşturuyor. Aksaraylı yazarlar yoğun ilgi görüyor.  

Aksaray Belediyesi, geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığı kitap günlerinde yazarla okurları buluşturmaya devam ediyor. Ulusal ve uluslararası platformlarda adından söz ettirmiş birçok yayınevinin katıldığı kitap günlerinde ulusal yazarların yanı sıra Aksaraylı yazarlarda okuyucuları ile buluşuyor. Kitapseverler Aksaraylı yazarların düzenlemiş olduğu söyleşilerini dikkatle takip ederken yazarlara ait kitapları imzalatmayı da ihmal etmiyor. 

Kitap günleri etkinliği kapsamında yapılan 9 günlük süreç içerisinde Aksaraylı Yazarlardan, Gündoğdu Yıldırım, Süleyman Doğan, Okan Öcal, İshak Pekgöz, Mehmet Duraklı, İbrahim Bektaş, Mustafa Cankurt, Mustafa Demirci, Fahri Sarrafoğlu, Ahmet Kuşsan, Hakan Öztürk, Mustafa Fırat Gül, Gamze Atalay ve Mehmet Sami Yılmaz gibi yazarlar kitapseverlerle söyleşi programında ve imza bölümde buluşuyor. 

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen Aksaraylı Yazarlar, şehrin tarihi kültürü, doğal güzellikleri, şiirleri ve türküleri ile ilgi yazdıkları kitaplar hakkında duygu ve düşüncelerini okurlarla paylaşıyor. Kitap Günlerine katılan vatandaşlar, tanınmış isimlerin yanı sıra Aksaraylı yazarları tanımanın da güzel bir deneyim olduğunu söylediler. Vatandaşlar Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e ve emeği geçen tüm Belediye ekiplerine teşekkür ettiler. 

Aksaraylı yazarlarda Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından düzenlenen geleneksel kitap günlerinde olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ediyor. Yazarlar Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e okurları ile buluşturma fırsatı verdiği için teşekkür ediyor. 

Kitap günlerinde ilk günkü heyecanın ve ilginin devam ettiğini söyleyen Başkan Dinçer, Aksaraylı yazarların şehrin aynası olduklarını söyledi. Başkan Dinçer, Aksaraylı yazarların kaleme aldıkları eserde şehrin zenginliklerinden izler olduğunu söyleyerek Aksaraylı yazarlara kitap günlerine katıldıkları için teşekkür etti.