Haber

AKSARAY BELEDİYESİ NAKKAŞ MAHALLESİNDE ALT YAPI ÇALIŞMASI BAŞLATTI

 

AKSARAY BELEDİYESİ NAKKAŞ MAHALLESİNDE ALT YAPI ÇALIŞMASI BAŞLATTI

 

Aksaray Belediyesi ekipleri, Nakkaş Mahallesinde asfalt öncesinde alt yapı çalışmalarına hız verdi.

Aksaray Belediyesinin il genelinde sürdürdüğü alt yapı ve üst yapı çalışmaları aralıksız sürüyor. Özellikle asfalt serimi yapılacak yol güzergâhlarında asfaltın daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için alt yapıya ağrılık veren Aksaray Belediyesi, Nakkaş Mahallesi 2825, 2829 ve 2831 no’lu sokakların alt yapısını yeniliyor. Eskiyen ve yıpranan alt yapı bağlantılarını değiştiren ekipler, arızaya sebebiyet verebilecek içme su hatlarını da yenileriyle değiştiriyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, asfalt çalışması yapılacak cadde ve sokakların sağlıklı bir altyapıya kavuşturmak için ekiplerin gece gündüz çalıştığını ifade etti. Şehrin birçok noktasında belediye ekiplerince gerçekleştirilen alt ve üst yapı çalışmaları olduğunu hatırlatan Başkan Dinçer, “Bizim amacımız halkımıza kaliteli ve güzel hizmet sunabilmek. Konforlu bir ulaşım sağlamak” dedi.

Şehir içi ulaşımında trafiğin aksayan noktalarında özelliklede Adese Kavşağı, Sanayi Sitesi üst köprü kavşağı, Piri Mehmet Çarşısı bağlantılı kavşak ve Kurtuluş Kavşağı gibi birçok noktada yapılan düzenlenmeleri örnek gösteren Başkan Dinçer, “Hizmete sunduğumuz projelerimizi ve yaptığımız düzenlemeleri halkımızın isteğine göre şekillendiriyoruz. Özelliklede halkımızın yoğun kullandığı güzergahlarda trafiğin tıkanıklığın nedenleri tespit ediyor, bu noktalara yapılan düzenleme ile trafiği daha akıcı hale getiriyoruz” dedi.