Haber

ŞİRİNLER TİYATRO OYUNU AKSARAY BİLİM MERKEZİNDE ÇOCUKLARLA BULUŞACAK

ŞİRİNLER TİYATRO OYUNU AKSARAY BİLİM MERKEZİNDE ÇOCUKLARLA BULUŞACAK

 

BAŞKAN DİNÇER; “KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

 

 

Aksaray Belediyesi çocukların verimli ve keyifli vakit geçirmeleri için sosyal aktivitelerini sürdürüyor. Bu kapsamda Şirinler tiyatro oyunu 16 Aralık Cumartesi günü Aksaray Bilim Merkezinde çocuklarla buluşacak.

 

Çocukların aileleri ile birlikte keyifle izleyeceği tiyatro oyunu ücretsiz olarak Aksaray Belediyesinin kültür hizmeti olarak 3 farklı seansta 11:00 – 13:30 – 15:30 saatlerinde sahnelenecek.

 

Çocuklara renkli dünyaların kapılarını açan, onların kaliteli vakit geçirmelerine olanak sağlayan tiyatro oyunları; çocukların gelişimine, dolayısıyla toplumun geneline pozitif katkılar sunuyor. Bu yönüyle anne- babalarda da memnuniyetle karşılanıyor.

 

Kültür sanat etkinlileri kapsamında Aksaray’da önemli etkinlikler, festivaller gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hafta sonu gerçekleşecek Şirinler tiyatro oyunla ilgili olarak “Kültür-sanatla iç içe bir nesil yetiştirmek son derece önemli. Bundan önceki süreçte yaptığımız etkinliklerimiz bundan sonraki süreçte de şehrimiz insanı için artarak devam edecek. Çocuklarımızı aileleriyle tiyatro oyununa izlemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bilim Merkezinde sahne alacak tiyatro oyununda çocuklar birlikte gülüp eğlenebilecek. Çocuklar izleyecekleri oyun sayesinde dikkat, algılama, konuşma, dinleme becerileri kazanacak.