Haber

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

BAŞKAN DİNÇER “SEVGİ İLE ENGELSİZ YARINLARA HEP BİRLİKTE”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’da ilkler arasında yer alan Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmaların tamamlandığını bildirdi. Belediye Başkanı Dinçer, açılış için geri sayımın başladığı tesis ile ilgili olarak “Engelsiz Yaşam Merkezi’nden hem özel bireylerimiz hem de aileleri faydalanacak” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli birey ve ailelerin faydalanması için sosyal yatırımlara dahil ettiği Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tamamlandı. Engelsiz Yaşam Merkezinde iç bölümünde yer alan atölyelerde diğer sosyal alanlarda engellilere uygun iç düzenleme ve mobilya aksesuarların montajı sürüyor. Merkez için önümüzdeki günlerde açılış töreni düzenlenecek ve hizmete açılacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelli bireylerin hayatı kolaylaşacağı ve onlara çeşitli hizmetler sunulacağını belirtti. Bunun yanında günlük yaşam aktiviteleri için çeşitli programlar, etkinlikler ve destek hizmetleri verileceğini de söyledi. 

Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde her detayın düşüldüğünün altını çizen Belediye Başkanı Dinçer, “Engelsiz Yaşam Merkezimiz engelli bireylerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılması noktasında önemli bir tesis olacak. 

Engelli bireylerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiş alanlar, erişilebilirlik önlemleri ve engellilere özel teknolojik donanımlarla destekleniyor. Ayrıca engelli bireylerin aileleri de bu merkezimizden faydalanabilecek. Burada rehabilitasyon hizmetlerinin yanında atölye çalışmaları, meslek edindirme kursları, spor etkinlikleri gerçekleşecek.  

Toplumumuzun ayrılmaz parçası olan engelleri bireylerimizin yaşam kalitesinin artacağı bu merkezimizde, her engel grubuna hitap eden sosyal yaşam alanları olacak. Engelsiz Yaşam Merkezimizi en kısa sürede açılışını yaparak hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.