Haber

AKSARAY BİLİM MERKEZİNDE ÇOCUKLAR ŞİRİNLER OYUNU İLE BULUŞTURULDU

AKSARAY BİLİM MERKEZİNDE ÇOCUKLAR ŞİRİNLER OYUNU İLE BULUŞTURULDU

 

 

 

Aksaray Belediyesi, aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında çocuklara yönelik “Şirinler” adlı tiyatro oyununu minik izleyicileri ile buluşturdu. Çocukların, eğlenceli dakikalar geçirdiği 3 sahnelik oyun yoğun istek üzerine 4 seansa çıkartıldı.


Yılın her döneminde birbirinden farklı sosyal ve kültürel etkinliklerle vatandaşlara eğitici ve eğlenceli programlar düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çocukların “Şirinler” adlı oyunla dolu dolu bir haftasonu geçirmelerini sağladı.  

 

Batuhan Nil ve Selimcan Doğancı’nın yazdığı, Mertcan Üreten’in uyarladığı ve Batuhan Nil’in yönettiği oyun, seyirciyle buluştu. Miniklerin yoğun ilgi gösterdiği oyun doğa sevgisini, arkadaşlığı ve paylaşımın önemini vurguladı.

 

Aksaray Bilim Merkezinde bulunan konferans salonunda 16 Aralık Cumartesi günü “Şirinler” oyunu sahnelendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösteri oyun istek üzerine 4 seans olarak oynandı. Aileler ve çocuklar her hafta birbirinden farklı etkinlikler düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ettiler.