Haber

ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİ ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ VE EĞİTİCİ BİR MERKEZ OLACAK

 

ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİ ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ VE EĞİTİCİ BİR MERKEZ OLACAK

 

BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHRİMİZİN HER NOKTASINDA CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in 2023 yılı yatırım planına dahil ettiği Çocuk Aktivite Merkezi inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Göreve geldiği ilk günden beri alt ve üst yapıdaki büyük yatırımların yanında insan odaklı projelerle de sosyal dokuya katkı sağlayan eserler kazandıran Başkan Dinçer, şehrin her tarafına kalıcı eserler kazandırmayı sürdürüyor.

 

Çocukların heyecanla beklediği Pazar Pazarı yanında inşaatı devam eden Çocuk Aktivite Merkezi tamamlandığında çocukların gelişimine büyük katkı sağlayacak. 2 bin metrekare alana sahip tesis içerisinde oyun alanları, kum havuzları, mescit, kafeterya, idari binası, bahçesinde oyun grupları ve satranç tahtaları bulunuyor.

 

“Şehrimiz için canla başla çalışmaya devam ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer çalışmalar hakkında şu görüşlere yer verdi. “Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunacak, onların renkli dünyalarını dahada neşelendirecek, merkezimizde çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah kısa süre sonra tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine açacağımız merkezimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızın sosyal hayatın içine daha çok girmelerini, akranları ile iletişim kurmalarını, kendilerini özgürce ifade etmelerine olanak sağlayacak” dedi.

 

Çocukların sosyalleşmeleri ve el becerisi kazanmasına olanak sağlayacak Aksaray Belediyesi Çocuk Aktivite Merkezinde her yaş grubunda çocuklar, serbest oyunları yanında farklı etkinliklere katılarak eğitici ve öğretici oyunlarla keyifli vakit geçirecek.