Haber

YAPIMI TAMAMLANAN YENİ ŞEHİR MEZARLIĞI ŞEHRİN 50 YILINA HİTAP EDECEK

YAPIMI TAMAMLANAN YENİ ŞEHİR MEZARLIĞI ŞEHRİN 50 YILINA HİTAP EDECEK

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZE İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA PROJELER KAZANDIRDIK’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in, Dorikini mevkiinde başlattığı yeni şehir mezarlığı projesinde çalışmalar tamamlandı. İdari hizmet binası, otoparkı, aydınlatması ve bahçe duvarı tamamlanan yeni şehir mezarlığında bin 500 mezar defin için hazır hale getirildi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni şehir mezarlığının vatandaşların talebi ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak yapıldığını söyledi.

 

Aksaray Belediyesi şehirdeki mevcut kabristanlıkların yetersiz kalması üzerine yeni mezarlık alanı belirleme arayışına girdi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehre yeni bir mezarlık alanı kazandırmak için gerekli çalışmayı başlattı. Aksaray Dorikini mevkiinde 340 bin metrekare alan üzerinde hayata geçen mezarlık projesi tamamlandı.

 

Yeni mezarlık alanı içerisinde bulunan idari bina, güvenlik binaları, gasilhane, morg, abdesthaneler gibi sosyal alanlar tamamlandı. Mezarlık alanında otoparkın yanı sıra kabir ziyaretlerinin de rahatlıkla yapılabilmesi için gerekli aydınlatmalar ve çeşmeler en uygun noktalara yerleştirildi.

 

Yeni Mezarlık alanında aile mezarlığı yanında eş yanı mezarlığı, şehit mezarlığı, gazi mezarlığı, sıralı mezar, kimsesizler mezarı, çocuk mezarı ve ayrıca gayri Müslimler için de asri mezarlığı gibi bölümler yer alıyor. Yeni şehir mezarlığında bin 500 adet mezar defin için hazır getirildi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni şehir mezarlığının şehrin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacağını belirtti. Yeni Şehir Mezarlığı projesinin şehrin 50 yıllık ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte dizayn edildiğinin altını çizen Belediye Başkanı Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Şehrimizde mevcut kabristanlıkların yetersiz kalması üzerine başladığımız bu projeyi tamamlandık. Yeni Mezarlık alanı şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Aksaray Belediyesi olarak ayrıca, defin hizmetleri sırasında da vatandaşlarımıza her türlü hizmeti sağlamaya burada da devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şehrin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yaptığımız çalışmalarımıza devam edeceğiz. Proje alanında devam eden peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeni şehir mezarlığımızın açılışını gerçekleştireceğiz.” Dedi.