Haber

ÜCRETSİZ İNTERNET, ENGELLİ ARAÇLARI ŞARJ VE HALK OTOBÜSLERİNİN TAKİBİ ARTIK AKILLI DURAKLARLA MÜMKÜN...

ÜCRETSİZ İNTERNET, ENGELLİ ARAÇLARI ŞARJ VE HALK OTOBÜSLERİNİN TAKİBİ ARTIK AKILLI DURAKLARLA MÜMKÜN...

 

BAŞKAN DİNÇER; “MODERN KENT KİMLİĞİNE UYGUN ÇALIŞMALARIN ALTINA İMZA ATIYORUZ”

 

Aksaray Belediyesi modern kent uygulamalarından birini daha hayata geçiriyor. Vatandaşların araç bekleme süresini konforlu ve modern şekilde geçirmeleri amacıyla uygulanan akıllı durak sistemi Aksaray’da Atatürk bulvarı üzerinde kurtuluş kavşağı yakınında hayata geçti.

 

Kısa sürede Aksaray’ın genelinde yaygınlaştırılması hedeflenen yeni durakların tamamında Wİ-Fİ, LED ekran ve aydınlatma, engelli ve USB şarj ünitesi yer alıyor.

Konuya ilişkin Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu görüşlere yer verdi. “Toplu ulaşımda yaptığımız hamlelerle Aksaray’ı çağın gerekliliklerine uygun projelere entegre ediyoruz. Sürdürülebilir ve entegre toplu ulaşım çözümleri ile modern kent kimliğine uygun çalışmaların altına imza atıyoruz. Marka şehir Aksaray mottosu ile çıktığımız bu yolda şehrimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

Toplu taşımayı kullanan vatandaşlar, bekleme süresi içerisinde otobüslerin durağa geliş sürelerini, mevcut konumlarını bilgi ekranından takip edebilecekler. Aynı zamanda vatandaşlar Wİ-Fİ hizmetinden engelli ve USB şarj ünitelerinden yararlanabilecekler.

 

Şehir içi ulaşımda nokta dokunuşlarla önemli projelere imza atan Başkan Dinçer hatırlanacağı üzere daha önce uygulamaya aldığı akıllı kavşak, bilgi ekranları, yeni yol ve bulvarlarla Aksaray ulaşımını rahatlatacak projelere imza atmıştı.