Haber

TARIM KENTİ OLARAK ANILAN AKSARAY KÜLTÜR VE SANAT KENTİ KİMLİĞİNE BÜRÜNDÜ

TARIM KENTİ OLARAK ANILAN AKSARAY KÜLTÜR VE SANAT KENTİ KİMLİĞİNE BÜRÜNDÜ

 

BAŞKAN DİNÇER: “SANATTA VE KÜLTÜRDE MUTLU ŞEHİR AKSARAY HEDEFİMİZE ULAŞTIK”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in öncülüğünde düzenlenen sanatsal ve kültürel etkinliklerle Aksaray, kültür ve sanat kenti kimliğine büründü.

 

Uzun yıllar boyunca “tarım kenti” kimliği ile tanınan Aksaray; Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in görev süreci boyunca düzenlediği akademik ve kültürel etkinlikler sayesinde sanat ve kültür kimliği ile anılmaya başlandı.

 

Her yaş grubunun ilgisini çekebilecek nitelikte birbirinden farklı etkinlik, festival ve tiyatro oyunları düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra kültürel çalışmalarla da adından sıkça söz ettirdi.

 

Sosyal Belediyecilikte öncü olan Aksaray Belediyesi, vatandaşlara aileleri ile birlikte stres atabilecekleri, çocukların boş zamanlarını verimli geçirebilecekleri ve gençlerin de eğlenirken öğrenebilecekleri kültürel ve sanatsal etkinliklerle bir arada bulunma imkânı sundu.

 

Ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren birçok kurum ve kuruluşun sanatsal ve kültürel etkinlikler için geldiği Aksaray’da her yıl kitap günleri, gurbetçi buluşmaları, çocuk festivali, bilim festivali, bisiklet festivali sünnet şöleni, bağ bozumu ve pekmez festivali, tiyatro ve sinema günleri gibi etkinlikler Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile düzenlendi.

 

Vatandaşlarla birlikte tüm etkinliklere katılan Başkan Dinçer, “Sanatta ve kültürde Mutlu Şehir Aksaray” hedeflerine ulaştıklarını bu doğrultuda temel belediyecilik hizmetlerinden taviz vermeden artırarak devam ettireceklerini söyledi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in düzenlediği etkinliklere katılan vatandaşların yanı sıra Aksaray’da vatandaşlarla buluşma fırsatı bulan akademisyenler, sporcular, tiyatro yapımcıları oyuncuları, yazarlar ve sanatçılar da büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.