Haber

AKSARAY BELEDİYESİ 3 ADET YENİ KÖPRÜ YAPIYORAKSARAY BELEDİYESİ 3 ADET YENİ KÖPRÜ YAPIYOR

ULAŞIM DAHA RAHAT VE GÜVENLİ OLACAK

 

Aksaray Belediyesi şehir içi trafiğinde ulaşımın daha güvenli ve rahat olması için yeni düzenlemeler yapmayı sürdürüyor. Daha önce Coğlaki Mahallesi Kılıçarslan Parkı girişine köprü inşaatına başlayan Aksaray Belediyesi 2 mahalleye daha köprü yapmaya başladı. Somuncu Baba Mahallesi ve Laleli Mahallesine yapılan köprülerin en kısa zamanda trafiğe açılacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesiyle birlikte şehir içi trafiğini düzenlemeye yönelik çalışmalar devam ediyor. Başkan Dinçer, daha öncesinde şehir merkezinde trafiğin aksadığı noktalara düzenleme yaparak trafiği güvenli hale getirdi.

Şehrin trafiğini rahatlatmaya yönelik çalışmalara her zaman öncelik verildiğini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, Coğlaki Mahallesinde Kılıçarslan parkı girişine ve Somuncu Baba Mahallesine yapılan araç köprü inşaatlarının büyük oranda tamamlandığını açıkladı. Başkan Dinçer, Laleli Mahallesinde ömrünü tamamlamış ve tehlike arz eden araç köprüsünün güçlendirilerek parapet yapıldığını sözlerine ekledi.

Başkan Dinçer, şehir içi ulaşımı rahatlatacak araç köprülerinin en kısa zamanda trafiğe açılacağı bilgisini paylaştı. Başkan Dinçer açıklamasının devamında “Yerel idareciler olarak bizler; vatandaşlarımızın ihtiyaç, beklenti ve taleplerini karşılamak için çalışıyoruz. Burada inşa ettiğimiz köprüleri ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte inşa ediyoruz” dedi.