Haber

AKSARAYSPOR EVREN BAŞKAN DÖNEMİNDE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTU

AKSARAYSPOR EVREN BAŞKAN DÖNEMİNDE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTU

 

 

BAŞKAN DİNÇER; “AKSARAYSPOR BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ”

 

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesiyle birlikte Motolux 68 Aksaray Belediyespor’un yakaladığı başarı ivmesi takdire şayan bir başarı hikâyesi olarak tarihteki yerini aldı. Şehrin ortak değeri olan Aksarayspor’un Şehrin tanıtımına verdiği katkının yadsınamaz ölçüde değerli olmasının yanı sıra, şehri ortak bir payda da birleştirmesi de bu bağlamda çok kıymetli bir kazanım oldu.

 

Aksarayspor bizim göz bebeğimiz diyen Başkan Dinçer, şu görüşlere yer verdi. “Bir futbol şehri olan Aksaray’da yıllardır özlenen bir başarı beklentisi vardı. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sürdürülebilir bir başarı yakalamak için arkadaşlarımızla birlikte istişareler yaptık.

 

Sadece sportif başarı değil bunun yanında Alt yapı ve tesisleşmeye yaptığımız yatırımlarla takıma kurumsal bir kimlik kazandırarak kalıcı başarıların yollarını aradık. Geldiğimiz noktada tesisleşme ve altyapı yatırımlarımızla kendi ölçeğimizde ki birçok ilden daha iyi bir seviye yakaladık. Bundan sonraki süreçte de takımızı daha ileri noktalara taşımak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Hatırlanacağı üzere Takvim yaprakları 15 Nisan 2019 tarihini gösterdiğinde mazbatasını alan ve Aksaray’a hizmet için kolları sıvayan Başkan Dinçer, yıllardır şampiyonluk özlemiyle tutuşan şehrin heyecanına ortak oldu. Henüz 20 günlük Başkanlık görevindeyken şehrin tüm dinamiklerini bir araya getirip şampiyonluk ipini göğüslemek adına adeta Mersin’e çıkarma yaptı.

 

Mersin şehir stadyumunda oynanan play off final mücadelesinde Konya Temsilcisi Akşehirspor’u penaltı atışları sonunda mağlup ederek yabancısı olmadığı profesyonel lige yükselme başarısı gösterdi.

Şehirde büyük bir sevinçle karşılanan bu başarının sürdürülebilir olması içinde azami gayret gösteren Başkan Dinçer her yıl zirveyi hedefleyen bir takım oluşturarak bu konuda ki iddiasını da ortaya koymuş oldu.

Sıradaki hedef takımın 20 yıl önce çıktığı 2.lig seviyesine yeniden çıkarma gayreti olacaktı. Evren Başkan’ın takıma sahip çıkışı, alt yapı ve tesisleşmeye verdiği önem, yaşanılan başarılar 2. Lig için umutları artıran realitelerdi.

 

Aksaray Belediyespor 2022/2023 Futbol sezonunun sonunda kıyasıya geçen şampiyonluk mücadelesinde kepez belediyespor’un önünde 73 puanla ligi zirvede tamamlayarak bir büyük başarının daha altına imza attı. Dinçer, ilk hizmet döneminde çifte şampiyonluk yaşayan Başkan olarak adını Aksarayspor tarihine altın harflerle yazdırdı.