Haber

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIŞA HAZIR

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIŞA HAZIR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ENGELLİ VE ÖZEL KARDEŞLERİMİZİN HAYALİYDİ GERÇEK OLDU’’Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata aktif katılım sağlamaları için yapımına başlanılan Engelsiz Yaşam Merkezi açılışa hazır hale getirildi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli birey ve ailelerin faydalanması için sosyal yatırımlara dahil ettiği Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tamamlandı. Engelsiz Yaşam Merkezinde iç bölümünde yer alan atölyelerde diğer sosyal alanlarda engellilere uygun iç düzenleme ve mobilya aksesuarların montajı tamamlandı. Engelli vatandaşların ailelerinin ve engellilere yönelik faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının ilgi ile beklediği yeni tesis önümüzdeki günlerde açılış töreni düzenlenecek ve hizmete açılacak.

 

Orta Anadolu’da ilk olma özelliğine sahip olan Engelsiz Yaşam Merkezi, Engelli bireylerin ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiş alanlardan oluşuyor. Tesisin tüm alanları erişilebilirlik önlemleri ve engellilere özel teknolojik donanımlarla destekleniyor. Ayrıca engelli bireylerin aileleri de bu merkezimizden faydalanabilecek. Burada rehabilitasyon hizmetlerinin yanında atölye çalışmaları, meslek edindirme kursları, spor etkinlikleri gerçekleşecek.

 

Yakın zamanda açılışı planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Engelsiz Yaşam Merkezimizi engelli vatandaşların ve ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği nitelikte hayata geçirdik. Engelli vatandaşlarımıza modern ve kapsamlı bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm sosyal ve kültürel tesislerimiz de olduğu gibi bu tesisimizde ilgi ile bekleniyor. Göreve geldiğimizde engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin böylesine büyük bir tesis hayalleri vardı. Bizde bu hayali gerçekleştirdik. Şehrimize hayırlı olsun.” Dedi.