Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER YENİ MAHALLE SAKİNLERİ İLE MAHALLE KONAĞINDA BİR ARAYA GELDİ

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER YENİ MAHALLE SAKİNLERİ İLE MAHALLE KONAĞINDA BİR ARAYA GELDİ

 

BAŞKAN DİNÇER: ‘’MAHALLE KONAĞIMIZ SEVİLEREK KULLANILDI YENİ DÖNEMDE DE SOSYAL TESİSLERİMİZİN SAYILARINI ARTIRACAĞIZ’’

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Yeni Mahalle sakinleri ile Mahalle Konağında istişare ve değerlendirme toplantısı düzenledi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Yeni Mahalle sakinleri ile Mahalle Konağında yaptığı toplantıda görev süreci içerisinde Aksaray genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini dinledi.

 

Görev süreci boyunca olduğu gibi yaklaşan yerel seçimler öncesinde de esnaf ziyaretleri, sivil toplum kuruluşu buluşmaları ve ev ziyaretleri gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Yeni Mahalle sakinleri ile Mahalle konağında buluştu.

 

 Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Mahalle Konağında düzenlediği programa Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ve çok sayıda mahalle sakini katılım sağladı. 2021 yılında Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından yapımı tamamlanarak açılan 2 Bin 380 metrekarelik alan üzerine inşa edilen 331 metrekarelik Mahalle Konağı vatandaşların yoğun katılımı ile doldu.

 

 Son 5 yılda Yeni Mahalleye yapılan yapısal projeler, altyapı çalışmaları ve üst yapı çalışmalarına kadar birçok alandaki hizmetlerin değerlendirildiği toplantıda mahalle sakinleri Mahalle Konağını severek kullandıklarını belirttiler.

 

Mahalle sakinlerinin sorularını tek tek yanıtlayan Başkan Dinçer, yeni dönem için mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini de not aldı. Başkan Dinçer, mahalle sakinlerine yönelik yaptığı konuşmada şehrin ilk Mahalle Konağını Yeni Mahallede inşa ettiklerini belirtti. Başkan Dinçer, Mahalle Konağının İçerisinde bulunan muhtarlık binasının, idari bölümlerin, taziye evinin, çok amaçlı toplantı salonunun, derslik ve çalışma odalarının sevilerek kullandığını ifade etti. Yeni dönemde de sosyal tesislerin sayının artarak devam edeceğini belirten Başkan Dinçer, yaklaşan yerel seçimler öncesinde mahalle sakinlerinden destek istedi.