Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER HANIMELİ PAZARINDA ALIŞVERİŞ YAPAN ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER HANIMELİ PAZARINDA ALIŞVERİŞ YAPAN ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

 

BAŞKAN DİNÇER: ‘’KADINLARIMIZIN GİRİŞİMCİLİK ALANINDAKİ ÇALIŞMALARINI YENİ DÖNEMDE DE DESTEKLEYECEĞİZ’’

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür ile birlikte kadınların aile ekonomisine katkıda bulunmaları için Aksaray Belediyesi tarafından kurulan Hanımeli Pazarını ziyaret etti.

 

El emeği ürünlerin yer aldığı pazarda kadınlar, yaptıkları örgü, çocuk elbiseleri, takı, süs eşyaları, iğne oyası, dantelin yanı sıra yöresel yiyecekleri, kışlık kurutmalık gibi ürünlerin satışını gerçekleştirerek aile bütçelerine katkı sağlıyor.

 

Çarşamba günleri kurulan pazarda kadınlar, kendileri için özel olarak oluşturulan stantlarda satışlarını yapıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Hanımeli Pazarı Cumartesi Semt Pazarı içerisinde sabahın erken saatlerinde kurularak günün ilerleyen saatlerine kadar satış yapılıyor.

 

Hanımeli Girişimcilik Projesinden yararlanan kadınlar Başkan Dinçer’i güler yüzle karşıladılar. Kendilerine ayrılan standlarda satış yapan kadınları ziyaret eden Başkan Dinçer’e teşekkür eden kadınlar el emeği göz nuru ürünlerinin değerlendirilmesi için imkân tanınmasını takdir ile karşıladıklarını söylediler.

 

Hanımeli Pazarında satış yapan kadınlarla ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni dönemde de kadınlara yönelik girişimcilik projelerinin artırılacağını söyledi. Hanımeli pazarında kadınların ürettiği yöresel ürünleri alarak alışveriş yapmak için pazar alanına gelen vatandaşlara ikram eden Başkan Dinçer, kadınların sosyal hayata aktif katılım sağlamaları için yaptığı çalışmalardan dolayı takdir topladı.

 

Görev süreci boyunca kadınlara yönelik uygulamaya alınan projeleri değerlendiren Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ‘’Biz kadınlarımızın her alanda aktif rol alması için birçok proje gerçekleştiriyoruz. Hanımeli pazarı da bu projelerden birdir. Şehrimizin çalışkan kadınları bu pazarda birbirinden farklı ürünler ortaya çıkartıyorlar. Bizlerde onları destekliyoruz. Vatandaşlarımız ihtiyaç duydukları ürünleri buradan alırsa, Pazar alanını ziyaret ederse maddi ve manevi olarak destek sağlayabilirler. Bizler görev sürecimiz boyunca olduğu gibi yeni dönemde de kadınlarımızın girişimcilik alanında yapacakları çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.