Haber

AKSARAY BELEDİYESİ GENÇ DOSTU BELEDİYECİLİKTE ÖNCÜ PROJELERE İMZA ATTI

AKSARAY BELEDİYESİ GENÇ DOSTU BELEDİYECİLİKTE ÖNCÜ PROJELERE İMZA ATTI

 

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİ İNŞA EDERKEN GENÇLERİ İHMAL ETMEDİK’’

 

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile gençlere yönelik tesislerin sayısında ve etkinliklerin oranında yaptığı artışla dikkat çeken Aksaray Belediyesi Genç Dostu Belediyecilik anlayışını en güzel uygulayan Belediyeler arasında yerini aldı.

 

Gençlerin talep ve önerileri doğrultusunda gençlere yönelik sosyal tesislerin sayısını artırmak için harekete geçen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin 3 Farklı noktasında hayata geçirdiği Kitap Konağını, 2 farklı noktada yapımı tamamlanan Kıraathaneyi gençlerin hizmetine açtı.

 

Aksaray’da gençlere yönelik sosyal tesislerin sayısını artırmak adına restorasyonu tamamlanan Bedriye Medresesi gibi tarihi mekanları da gençlerin hizmetine sunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Orta Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezini Aksaray’a kazandırdı.  Yapısal projelerle gençlerin boş zamanlarını verimli bir biçimde geçirecekleri mekanlar oluşturan Başkan Dinçer 5 yıllık görev süreci boyunca da yıl her döneminde gençlerin ilgisine ve ihtiyacına yönelik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenledi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in geleneksel hale getirdiği Kitap Günleri 9 sürmüştü. Kitap Günlerinde her gün binlerce gencin ziyaret ettiği fuar alanında 33 Söyleşi, 45 Yazar İmzası, 110 Yayın Evi, 30 Binden Fazla Kitap ve 6 Farklı Çocuk Tiyatrosu ile dolu dolu bir etkinliğe imza atılmıştı. Gençlerin talepleri üzerine her yıl kapsamı artırılan Kitap Günleri 5 yıl boyunca devam etti.

 

Kitap Günlerinin yanı sıra gençler tarafından Aksaray Belediyesi’nin en beğenilen etkinliklerinden olan bilim fuarında da 200 Bin genç Bilim Fuarının yapıldığı alanı ziyaret etti. Ulusal ve uluslararası platformlarda adından sıkça söz ettirmiş firmaların ortaya çıkarttıkları teknoloji ve teknik ürünleri inceleme fırsatı bulan gençler Aksaray Bilim Merkezinde kendi ürettikleri hava araçları ve diğer ürünlerle TEKNOFEST gibi ulusal anlamda ses getiren yarışmalara katılmışlardır.

 

Gençlerin her anında yanında olmak için kültür gezileri düzenleyen Aksaray Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği sunmak amacı ile AYT, TYT ve KPSS Sınavına girecek öğrenciler için ücretsiz kurslar düzenledi. Aksaray Belediyesi kurslarından 5 yıl boyunca faydalanan her alanda toplamda 15 bin öğrenci hayal ettiği başarıya bu kurslarda kavuştu.

 

Gençlere yönelik yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmeler yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi olarak Genç Dostu Belediyecilik anlayışını en güzel uygulayan Belediyeler arasında olduklarını belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Biz göreve geldiğimizde, ‘şehri imar ederken gençlerimizi ihmal etmeyeceğiz’ diyerek geldik. Hamd olsun 5 yıllık görev sürecimiz içerisinde de bu şehirde gençlerin ihtiyacı olan yapısal projelerden sosyal kültürel etkinliklere kadar söz verdiğimiz projelerin tamamını gerçekleştirdik. Bundan dolayıdır ki gençlerimiz bize güveniyor. Yeni dönemde de Genç Dostu Belediyecilik anlayışına devam edeceğiz.’’ Dedi.