Haber

ATATÜRK BULVARINA YAYA ÜST GEÇİDİ İÇİN İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

ATATÜRK BULVARINA YAYA ÜST GEÇİDİ İÇİN İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR 


BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZİN YARINLARINI DA DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ’’


Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehirde yaya trafiği ve araç trafiği açısından yoğunluk yaşanan Atatürk Bulvarına asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üst geçidinin yapımının başlatıldığını duyurdu. 

Şehrin ihtiyaçlarını çözüme kavuşturmak noktasında en hızlı aksiyon alan Belediyeler arasında yer alan Aksaray Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerindeki AVM ve iş merkezleri önünde yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak yeni bir yaya üst geçit projesini tasarladı. 

İhale süreci tamamlanan projenin inşaat çalışmalarına başlanıyor. Yayalara güvenli ulaşım sürücülere ise kesintisiz bir trafik imkânı sunacak olan üst geçit projesi yerden metre yüksekliği iş makinalarının geçebileceği yüksekliğe sahip. Gidiş geliş şeklinde hayata geçen üst geçit iki adet taşıyıcı kolan üzerine inşa edilecek. Yaşlı, engelli ve yürüme zorluğu yaşayan vatandaşlar içinde detayların düşünüldüğü yaya üst geçit projesinde asansör ve yürüyen merdivenler yer alacak. 120 iş günü içerisinde yapımı tamamlanacak olan yaya üst geçidinin maliyeti 30 milyon TL değerinde. 

Bölgede yaşanan trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi amacıyla hayata geçirilen yaya üst geçidi projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Atatürk Bulvarı hem yayalar tarafından hem sürücüler tarafından yoğun olarak kullanılan en önemli ana arterlerden biridir. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, esnaflarımızdan aldığımız görüşler neticesinde ve yaptığımız teknik incelemelerle yaptığımız çalışmalarla bu bulvarımızın yükünü azaltmak için önemli çalışmalar yaptık.

 Biz bu bulvarımızda geçtiğimiz yıllarda önemli altyapı, üst yapı ve yol düzenleme çalışmaları yapmıştık. Bu yapılan çalışmalarla kazaların önüne geçilerek trafik yoğunluklarını önlemeye çalıştık. Bu kapsamda şehrimizin yarınlarını da düşünerek yeni bir yaya üst geçidinin çalışmalarına başladık. İnşaallah kazasız ve sorunsuz bir inşaat sürecinin ardından bölgede ulaşımı daha güvenli daha kolay ve daha kaliteli hale getirecek olan yaya üst geçidimizi hizmete alırız. İnşaat sürecinde çevrede bulunan esnaflara ve konut sahiplerine ses gürültü ve görüntü kirliği yaşatmamak adına birçok tedbir aldık. Sürecin hızlı ilerlemesi adına vardiyalı çalışma sistemi ile bölgede çalışma yapacağız. En kısa süre içerisinde yaya üst geçidimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.’’ Dedi.