Haber

AKSARAY BELEDİYESİ HER GÜN 3 BİN VATANDAŞI AYNI SOFRADA BULUŞTURUYOR

AKSARAY BELEDİYESİ HER GÜN 3 BİN VATANDAŞI AYNI SOFRADA BULUŞTURUYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZİN HER NOKTASINDA RAMAZAN AYININ BEREKETİ YAŞANIYOR’’

 

 

Aksaray Belediyesi’nin 11 ayın sultanı Ramazan ayında Ulu cami avlusunda açtığı iftar çadırı, her gün orucunu açmak isteyen misafirlerle dolup taşıyor. Her gün 3 Bini aşkın kişi aynı sofrada ezan sesini bekliyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından geleneksel hale getirilen Ulu Cami önünde kurulan İftar çadırında her gün 3 Bin kişi ağırlanıyor. Tarihi Ulu cami önünde kurulan iftar çadırı her gün Kimsesiz ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarla birlikte çeşitli nedenlerle evinde orucunu açamayacak kişilere 1 ay boyunca hizmet veriliyor. Çadırda her gün tatlı, çorba, pilav ve ana yemek olmak üzere 4 çeşit yemek ikramında bulunuluyor.

 

Ramazan ayının manevi bereketini tüm şehirde yaşatmak için birçok sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ramazan ayında düzenledikleri sosyal ve kültürel çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Ramazan’ın ilk gününde hizmet vermeye başladığımız İftar çadırımızda, ramazan ayı boyunca binlerce hemşerimizin aynı iftar sofrasında buluşmasını sağlıyoruz.

 

Her gün 3 Bin insanımız yemek hizmetimizden yararlanıyor. Bu vesileyle sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız değil Ramazan Ay’ının en güzel hasletlerinden biri olan paylaşmak ve hep bir arada olma özelliğimizi bu Ramazan ayında da yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca iftar çadırının yanı sıra sıcak yemek ikramımız, evde bakım hizmetlerimiz ve gıda kolisi dağıtımlarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı Ulu cami önünde kurduğumuz iftar çadırımıza davet ediyorum” Dedi.