Haber

TEKNE ORUCU TUTAN ÇOCUKLARA HEDİYELERİ DAĞITILIYOR

TEKNE ORUCU TUTAN ÇOCUKLARA HEDİYELERİ DAĞITILIYOR

 

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER “RAMAZAN AYININ GELENEKLERİNİ YAŞATIYORUZ”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Anadolu’nun Ramazan geleneklerinden olan tekne orucu kültürünün gelecek nesillere aktarmak için Aksaray Belediyesi olarak tekne orucu tutan çocukları mutlu eden hediyelerinin teslim edildiğini söyledi.

 

Aksaray Belediyesi, çocukların ramazan ayının gelenek ve göreneklerini tanıyarak yetişmesi için bu yılda tekne orucu etkinliği düzenledi. Ramazan ayında ilk kez tekne orucu tutan 6-9 yaş aralığında çocukların sürpriz hediyelerle ödüllendirileceği açıklanmıştı.

 

Aksaray Belediyesine ait resmi sosyal medya hesaplarında duyurulan ve tekne orucu formları dolduran çocuklar, hediyelerini Aksaray Belediyesi Bilim Merkezinde almaya başladılar. Bu yıl Aksaray genelinde 3 bin çocuğun tekne orucu hediyesi almaya hak kazandığı bildirildi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Anadolu’da yıllardır süregelen Tekne Orucu geleneğini sürdüklerini söyledi. Belediye Başkanı Dinçer, “Ramazan ayının manevi iklimini 7’den 77’ye gönüllere taşımak için bu yılda tekne orucu etkinliğimizi sürdürüyoruz. Geleneğimize göre çocuklarımızın günün birkaç saatinde ya da yarım gün tuttukları tekne orucunu ödüllendiriyoruz. Aksaray Belediyesi olarak kültürümüzün yaşatılması, gelecek nesillere doğru aktarılması için sorumluluğumuzu her zaman yerine getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.