Haber

AKSARAY BELEDİYESİ GÜNLÜK 25 TON ATIĞI GERİ DÖNÜŞTÜREREK ÜLKE EKONOMİSİNE KATMA DEĞER SAĞLIYOR

AKSARAY BELEDİYESİ GÜNLÜK 25 TON ATIĞI GERİ DÖNÜŞTÜREREK ÜLKE EKONOMİSİNE KATMA DEĞER SAĞLIYOR

 

 

BAŞKAN DİNÇER; “ATIK AYRIŞTIRMA MERKEZİMİZ İLE ÇÖPLERİ EKONOMİYE TEKRAR KAZANDIRIYORUZ”

 

 

Çevre ve doğa dostu bir belediyecilik anlayışıyla hareket eden, Aksaray Belediyesinin geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan, kaynağında, ayrı toplanmasının sağlanması ve geri dönüşüme gönderilmek üzere bırakılması amacıyla oluşturduğu Atık Toplama Ayırma Tesisi (TAT) günde 25 ton kâğıt, plastik, karton, cam gibi geri dönüşümü mümkün olan atığı ayrıştırarak ekonomiye kazandırıyor.

 

Çevreci kimliğini, gerçekleştirdiği her projesi ile yatırımıyla ve geleceğe dair güçlü hedefleriyle ortaya koyan Aksaray Belediyesi, Sıfır Atık konusunda yaptığı çalışmalarla hem atıkları geri dönüşüme kazandırıyor hem de ekonomiye önemli katkılar sağlıyor.

 

Çevre ve doğa dostu projeler üreterek atığın ekonomiye kazandırıldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; gelecek nesillere yaşanabilir bir şehir bırakmak için sıfır atık projesinin bir zorunluluk olduğunun altını çizdi.

 

Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu görüşlere yer verdi. “Aksaray’ımızda sıfır atık ve geri dönüşüm bilinci yürüttüğümüz çalışmalar sayesinde geniş bir tabana yayıldı. En büyük hedefimiz temiz doğa, mutlu bir gelecek. Bu hedefimize, çevre sağlığına hassasiyet ve duyarlılık gösteren tüm hemşerilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Aksaray Belediyesi tarafından kazandırılan tesislerin yanı sıra, gelecek nesillerde çevre bilincini oluşturmak, il genelinde geri dönüşümü daha fazla yaygınlaştırmak amacıyla okullarda düzenlediği atık pil toplama yarışmaları, okullarda düzenlediği konferanslar, çevre kart gibi uygulamalar ile çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturan etkinliklere imza atarak daha yaşanabilir bir gelecek için çevreci belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinin altına imza atıyor.