Haber

HASTA YAKINI KONUKEVİ VE KÜLLİYE PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI

 

HASTA YAKINI KONUKEVİ VE KÜLLİYE PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACINI DAHA KARŞILAYACAĞIZ’’

 

 

Aksaray Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl projelendirilen ve temelleri atılan Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projesinde sona yaklaşıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hasta Yakını Konukevi ve Külliye projesinde çalışmaların planlı ve programlı sürdüğünü söyleyerek “Belediyecilik sadece yol yapmak ve temel belediye hizmetleri sunmakla sınırlı değildir” dedi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in sosyal projeleri arasında yer alan hasta yakını konukevi projesi Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hemen yanına inşa ediliyor. Hasta Yakını Konukevi ile birlikte aynı projeye dahil edilen külliyede inşaat çalışmaları zamanlı eş zamanlı ilerliyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hasta Yakını Konukevi’nde kaba inşaat aşamalarının tamamlanarak ince işçilik aşamasına geçildiğini söyledi. Hasta Yakını Konukevi ile birlikte aynı projede yer alan Külliye inşaatında önemli gelişmelerin yaşandığını aktaran Belediye Başkanı Dinçer, “Külliyemizin ana kubbesinde kalıp ve betonarme çalışmaları tamamlandı” dedi.

 

Aksaray Belediyesi Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projesi’nin en kısa sürede hizmete açılacağını bildiren Belediye Başkanı Dinçer, “Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak hayata geçirdiğimiz Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projemiz, şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte planladık.

 

Birçok şehirde hasta ve hasta yakınlarının konaklama konusunda sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Hayata geçirdiğimiz projemizle ile bu ihtiyacı ortadan kaldırıyoruz. Sağlık hizmeti almak için il dışından, köy, kasaba ve ilçelerden şehrimize gelen hasta ve hasta yakınlarının barınma ihtiyaçları ücretsiz olarak bu tesisimiz aracılığı ile karşılanacak. Sona yaklaştığımız Hasta Yakını Konukevi ve Külliye projemizi kısa sürede tamamlayacağız.” dedi.