Haber

HAMİDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA ÇALIŞMALAR PLANLANDIĞI ÇERÇEVEDE SÜRÜYOR

 

HAMİDİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA ÇALIŞMALAR PLANLANDIĞI ÇERÇEVEDE SÜRÜYOR

 

 

BAŞKAN DİNÇER; “AKSARAY’IN KALBİNDE YENİ BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ”

 

 

Aksaray Belediyesinin şehirdeki yapı stokunu yenileyerek daha güvenli ve modern yaşam alanları inşa etmek amacıyla başlattığı kentsel dönüşüm hamlesi taraflı tarafsız herkesin büyük beğenisini topluyor. Aralıksız süren çalışmalar neticesinde inşaat şantiye alanında yapılar kendini göstermeye başladı. Aksaray’ın geleceğine yön verecek dev projenin yüzde 21’lik kısmı tamamlanmış oldu.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer hızla devam eden Aksaray tarihinin en büyük kentsel dönüşüm süreciyle ilgili şu görüşlere yer verdi. “Şehrimizin kalbinde Hamidiye Mahallesinde başlattığımız kentsel dönüşüm hareketimiz çok şükür planlandığı gibi devam ediyor.  Şehrin kalbi olarak nitelendirilen bu bölgeye yeni bir şehir inşa ediyoruz.

Vatandaşlarımız bize güvendi. Biz de belediye olarak var gücümüzle vatandaşlarımız için durmadan çalışarak yeni yuvalarına, iş yerlerine kavuşmalarını sağlamak maksadıyla çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımız artık eskimiş, yıpranmış ve en önemlisi çürük binalarının yerine daha sağlıklı, modern ve olmazsa olmaz şart olan depreme dayanıklı yapılara kavuşacak.

 

 İkinci dönemimizde de Şehrimizin farklı bölgelerinde daha kapsamlı kentsel dönüşüm projelerine imza atacağız. Bunun altyapısını gerçekleştirdik. Allah izin verirse şehrimizin imajını yenileyecek, güzel işlere imza atamayı sürdüreceğiz” dedi.

 

 Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 22 bin 250 metrekare (2.25 hektar) alan üzerinde 624 bağımsız birimin dönüşümünü kapsıyor. 556 hak sahibinin bulunduğu proje, 2 ada ve 13 blok şeklinde hayata geçecek. Proje tamamlandığında 270 konut bağımsız birim, 178 ticari bağımsız birim, 126 bağımsız ofis hayata geçecek.

Kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında 25 metrelik yeni bir caddesi ve alanın tamamını kapsayacak 2 katlı 650 araçlık otoparkın yanı sıra bulvarı, sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve modern binaları ile yeni bir merkezi yaşam alanı olacak.