Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER VE VALİ MEHMET ALİ KUMBUZOĞLU SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYE PROJESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER VE VALİ MEHMET ALİ KUMBUZOĞLU SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYE PROJESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 

VALİ MEHMET ALİ KUMBUZOĞLU; ‘’BELEDİYE BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM’’

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYESİ ŞEHRİMİZE ÇOK YAKIŞTI’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na yapımında sona yaklaşılan Selçuklu Cami ve Külliyesini yerinde tanıttı. 

 

Selçuklu Cami ve Külliye projesi, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehrin simge projesi olarak nitelendirdiği projeleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda inşaatına başlanılan Cami ve Külliye projesi tamamlandığında genç yaşlı, kadın erkek toplumun her kesiminden vatandaşın sosyal ve kültürel faaliyet yapmasına ve verimli zaman geçirmesine yönelik bir sosyal tesis olarak planlandı. 

 

Kaba inşaat aşaması tamamlanarak ince işlik aşamasına gelinen proje alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na; Külliye içerisinde yapımı devam eden 2 bin 100 kişilik ibadethaneyi, Bin 670 metrekarelik kütüphaneyi, 3 Bin 790 metrekarelik otoparkı ve sosyal donatı alanlarını tanıttı. 

 

Selçuklu Cami ve Külliye projesini gezen Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu projenin bölgenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hassasiyetle planlandığı söyledi. Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Selçuklu Cami ve Külliye projesini hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i ve ekibini tebrik etti. 

 

Selçuklu Cami ve Külliye projesinde yürütülen çalışmalara yönelik açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şehrimizin birçok noktasına sosyal ve kültürel tesisler inşa ettik. Selçuklu Cami ve Külliye projesi de bu bölge için bir ihtiyaçtı. Projemizin kaba inşaat aşamasını tamamladık. Yakın zamanda ince işçilik ve iç tefrişatını tamamladıktan sonra yeni bir merkezi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Selçuklu Cami ve Külliyesi şehrimizin simge yapılarından biri olacak. Sayın Valimiz Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile birlikte projemizi inceledik. Sayın Valimizde projemizi çok beğendi. Proje alanımızda bizimle birlikte incelemelerde bulunan Sayın Valimize teşekkür ediyorum. ‘’ Dedi.