Haber

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, 50 METRELİK BULVAR YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, 50 METRELİK BULVAR YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 

BAŞKAN DİNÇER “YENİ KAVŞAK ÇALIŞMAMIZ ŞEHİR TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK”

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 50 metrelik bulvar yolunda incelemelerde bulunarak yol güzergahında yapılacak trafik düzenlemeleri ve kavşak çalışmaları hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Dinçer, 50 metrelik bulvar yolunun ilerleyen yıllarda şehir ulaşım aksları arasında en çok tercih edilen güzergahlar arasında olacağını işaret ederek “50 Metrelik bulvar yolumuzda akılı kavşak uygulamaları ve gerekli trafik düzenlemeleri ile şehrimizin geleceğine yatırım yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, geçtiğimiz hafta Toptancılar Sitesi kavşağına yapılması planlanan trafik düzenlemelerini yerinde incelemiş ve özellikle günün belirli saatlerinde aşırı yoğunluk yaşanan bu kavşakta yoğunluğu deplase edecek akıllı trafik uygulamalarının hayata geçeceğini belirtmişti. Belediye Başkanı Dinçer, Toptancılar Sitesi Kavşağı ile bağlantısı olan 50 Metrelik Bulvar yolunda incelemelerde bulundu. 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, önümüzdeki yıllarda şehrimizde görülebilecek araç sayısına bağlı olarak yoğunluk yaşanması öngörülen güzergahlarda akıllı trafik uygulamalarının hayata geçeceğini belirtti. Başkan Dinçer yapılan düzenlemelerle ilgili yaptığı açıklamada “50 metrelik bulvar yolumuzda yapacağımız kavşak çalışması, şehir trafiğinin iyileştirilmesi için atılmış bir adım. Yaptığımız düzenlemelerle birlikte toptancılar sitesi kavşağında yaşanan yoğunluğun azaltılması ve trafiğin daha akıcı hale gelmesini planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Aksaray şehir trafiğini iyileştirmek için gerekli planlamaların yapıldığını ve uygulandığını sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, “Şehir trafiğimizde yenilikçi çözümler üreterek trafik kaynaklı olumsuzlukları minimize ediyoruz. Ulaşımın rahat ve konforlu olmasını için trafikteki teknolojik gelişmeleri şehrimize entegre etmeyi sürdürüyoruz. Aksaray’ımızda trafik ve yaya güvenliğini sürdürebilir hale gelmesi için akıllı şehirler ve akıllı trafik uygulamalarını tek tek hayata geçiriyoruz. 50 Metrelik Bulvar yolu ile birlikte şehrimizin birçok noktasında trafik ile ilgili düzenlemelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.