Haber

IHLARA VADİSİ CAM TERAS ADRENALİN VE GÖRSEL ŞÖLEN SUNMAYA HAZIRLANIYOR

IHLARA VADİSİ CAM TERAS ADRENALİN VE GÖRSEL ŞÖLEN SUNMAYA HAZIRLANIYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’CAM TERAS PROJESİ İLE YERLİ VE YABANCI TURİST SAYIMIZI 2 KATINA ÇIKARACAĞIZ’’

 

Dünyanın 2. büyük kanyon vadisi olarak bilinen Ihlara Vadisine Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından yapılan Cam Teras projesi, ilkbaharın renkleriyle bezenen doğanın güzelliğini seyretme imkânı sunacak.

 

Şehrin turizm değerlerini artırmak için birbirinden farklı projeleri hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yıllık 600 Bin yerli ve yabancı turisti ağırlayan Ihlara Vadisine Cam Teras projesi başlatmıştı. Kısa süre içerisinde yapılan çalışmalarla yapımında sona yaklaşılan projenin teras bölümünde çalışmalar tamamlandı. İlkbaharın gelmesi ve vadinin yeşile bürünmesi ile yerden 150 metre yükseklikteki cam terasın görsel zenginlikleri izlemek için önemli bir durak olduğu ortaya çıktı.

 

Yapımına devam edilen Ihlara Vadisi Cam Teras ve sosyal tesis projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizin her bölgesinden doğal ve tarihi birçok güzellik bulunuyor. Bizlerde bu güzelliklerin görülmesi ve gün yüzüne çıkartılması açısından projeler geliştiriyoruz. Ihlara Vadisi üzerinde hayata geçirdiğimiz Cam Teras ve sosyal tesis projesi de bunlardan bir tanesidir. Yıllık 600 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği vadimizin ziyaretçi sayısını bu projemiz ile artırmayı planlıyoruz.

 

Cam Teras ve sosyal tesis projemiz, 150 metre yükseklikte ve 12 metre uzunluğunda olan Ihlara Vadisi’nin en hâkim noktasına inşa ettiğimiz projemiz, ziyaretçilerimize eşsiz bir manzara keyfi sunacak. Ihlara Vadisi Cam Teras projesi içerisinde amfi tiyatro, yürüyüş yolu yapımı, restoran, mescit, bebek bakım odaları, tuvaletlerin yapımı, fotoğraf çekim alanları oluşturduk. Şehrimizin tüm değerlerini gün yüzüne çıkartmak için çalışmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.