Haber

ATATÜRK BULVARI YAYA ÜST GEÇİDİ PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

ATATÜRK BULVARI YAYA ÜST GEÇİDİ PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’YAYA ÜST GEÇİDİMİZ AKICI TRAFİK VE GÜVENLİ ULAŞIM İMKANI SUNACAK’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından Atatürk Bulvarı üzerine yapılacak olan Yaya Üst Geçit projesi için inşaat çalışmaları başladı.

 

Şehrin ihtiyaçlarını çözüme kavuşturmak noktasında en hızlı aksiyon alan Belediyeler arasında yer alan Aksaray Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerindeki AVM ve iş merkezleri önünde yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak yeni bir yaya üst geçit projesini planladı.

 

Atatürk Bulvarı ve Ereğlikapı Mahallesi arasında yaya ulaşımını kolaylaştıracak ve güvenli hale getirecek olan yaya üst geçidi iki adet taşıyıcı kolan üzerine inşa edilecek. Yaya Üst Geçidi Projesinin yapılacağı alanda ilerleyen yıllarda sorun olmaması için altyapı çalışmaları başlatıldı. Yaya Üst Geçidinin yapılmaya başlaması ile oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi için bölgenin altyapısı inşaat öncesinde taşınıyor.

 

Yaşlı, engelli ve yürüme zorluğu yaşayan vatandaşlar içinde detayların düşünüldüğü yaya üst geçit projesinde asansör ve yürüyen merdivenler yer alacak. En kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

 

Halkın talep ve önerileri doğrultusunda planladıkları projeleri yeni dönemde de tek tek hayata geçireceklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimiz Orta Anadolu’da en hızlı gelişen ve büyüyen şehirler arasında yer alıyor. Bu hızlı büyüme ile sürekli yeni ihtiyaçlar yeni yatırımlara gereksinim duyuluyor. Bizde bu büyüme hızına katkı sağlamak ve şehrimizin ihtiyaçlarını gidermek için sürekli yenilikçi, çağın şartlarına uygun projeler planlıyoruz. Bu Projelerimizden biri olan Yaya Üst Geçit Projesi için geçtiğimiz günlerde planlamalarımızı yaparak ihale sürecimizi tamamlamıştık. Bugünde inşaat çalışmalarına başladık. İnşaallah planladığımız tarihler arasında inşaatımızı tamamlayarak burayı halkımızın hizmetine sunacağız. Yaya üst geçidi projemiz sayesinde hem halkımız güvenle ulaşım sağlayacak hem de trafik yoğunluklarının önüne geçilmiş olunacak. Bölge esnafımız için ve halkımız için hayırlı olmasını diliyorum.’’ Dedi.