Haber

AKSARAY TARİHİNİN EN KAPSAMLI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE YAPILAR YÜKSELİYOR


AKSARAY TARİHİNİN EN KAPSAMLI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE YAPILAR YÜKSELİYOR 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’PROJELERİMİZ SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ DEVAM EDİYOR’’


Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehrin çehresini değiştirecek olan projelerinden Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Proje alanında yapılar her geçen gün yükseliyor. 

Şehrin yapı stoğunu yenileyerek daha güvenli ve modern yaşam alanları inşa etmek amacıyla başlatılan Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesine talep toplama ve hak sahiplerinin bilgilendirilmesi ile başlamıştı. Türkiye’nin en hızlı şekilde hak sahipleri ile uzlaşıya varılan projelerinden olan Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için proje alanında yıkım işlemleri kısa süre içerisinde gerçekleştirildi. Yıkım işlemlerinin ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin ve Bakanlık yetkililerinin katılımı ile temel atma töreni gerçekleştirilmişti. Temel atma töreni ile birlikte yapımına başlanılan yapılar hızla yükseliyor. Yapılan çalışmalarla projenin yüzde 30’luk kısmı tamamlanmış olundu. 
 
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer hızla devam eden Aksaray tarihinin en büyük kapsamlı kentsel dönüşüm projesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Şehrimizin kalbinde Hamidiye Mahallesinde başlattığımız kentsel dönüşüm hareketimiz çok şükür planlandığı gibi devam ediyor. Şehrin kalbi olarak nitelendirilen bu bölgeye yeni bir şehir inşa ediyoruz.

Aksaray tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşüm projesi olması hasebiyle bizim için zorlu olan bir süreci biz vatandaşlarımızın bize güveni ve desteği ile kolaylaştırdık. Vatandaşlarımız bize güvendi. Biz de belediye olarak var gücümüzle vatandaşlarımız için durmadan çalışarak yeni yuvalarına, iş yerlerine kavuşmalarını sağlamak maksadıyla çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımız artık eskimiş, yıpranmış ve en önemlisi çürük binalarının yerine daha sağlıklı, modern ve olmazsa olmaz şart olan depreme dayanıklı yapılara kavuşacak. Proje dahilinde yapılacak olan yeni 25 metrelik bulvarı ile parkları bahçeleri ve sosyal donatı alanları ve modern konutlar ve iş yerleri ile burası şehrimizin en gözde mahalleleri arasında yer alacak. İnşaat sürecimizde hiçbir aksaklık yaşamadan projemizi buraya kadar getirdik. İnşallah hiçbir aksaklık yaşamadan planladığımız şekilde projemizi tamamlayacağız. Vatandaşlarımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız.’’ Dedi.  Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 22 bin 250 metrekare (2.25 hektar) alan üzerinde 624 bağımsız birimin dönüşümünü kapsıyor. 556 hak sahibinin bulunduğu proje, 2 ada ve 13 blok şeklinde hayata geçecek. Proje tamamlandığında 270 konut bağımsız birim, 178 ticari bağımsız birim, 126 bağımsız ofis hayata geçecek.

Kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında 25 metrelik yeni bir caddesi ve alanın tamamını kapsayacak 2 katlı 650 araçlık otoparkın yanı sıra bulvarı, sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve modern binaları ile yeni bir merkezi yaşam alanı olacak.