Haber

AKSARAY BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULU DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

AKSARAY BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULU DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ÇOCUKLARIMIZ İÇİN TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ’’


Aksaray Belediyesi tarafından yaz döneminde çocukların verimli ve faydalı zaman geçirmeleri için düzenlenen Yaz Spor Okulları programı için dönem kayıtları başlıyor. 

Çocukların kendilerini en güzel şekilde geliştirebilmeleri, yeteneklerini keşfedebilmeleri ve verimli zaman geçirebilmeleri için birçok tesis hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaz spor okulu programına tüm çocukları davet etti.

 Yaz Spor Okulu programı 8- 13 yaş çocuklar için düzenleniyor. Her yıl binlerce çocuğun faydalandığı Yaz Spor Okulları programı için dönem kayıtları başladı. Yaz spor okulları kurslarından faydalanmak isteyen çocuklar Aksaray Belediyesine ait Nakkaş ve Gençosman Spor Tesislerinden yapabilecek. Kurslar hakkında bilgi almak isteyenler 0382 215 64 99 numaralı hatlardan bilgi alabiliyor. 

Yaz Spor Okulu kurslarında sportif faaliyetlerin yanı sıra geziler, değerler eğitimi ve eğitsel oyunlarda düzenlenecek. Çocukların kendilerini geliştirebilmeleri yeteneklerinin farkına varabilmeleri için tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, birbirinden eğlenceli etkinliklerin yapılacağı kurslara tüm çocukları davet etti. Başkan Dinçer çocuklara yönelik düzenledikleri etkinliklere ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Bizler çocuklarımızın beceri ve yeteneklerine güveniyoruz. Bu anlayışla birçok tesisimizi çocuklarımızın hizmetine sunduk. Her çocuğumuzun farklı ilgi ve yeteneğinin farkında olarak yıl boyunca bilim şenlikler, festivaller, kitap günleri, sosyal sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Her yıl düzenlediğimiz yaz spor okulu kurslarımıza yoğun ilgi yaşanıyordu. Buradan çocuklarımız yeteneklerinin farkına varıyorlar. Bu yılda düzenlediğimiz programda binlerce çocuğumuza ev sahipliği yapacağız. Biz çocuklarımızın kendilerini en güzel şekilde geliştirmeleri için çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ Dedi.