Haber

SOSYAL KONUT PROJESİ İSTİKLAL MAHALLESİNDE HIZLA İLERLİYOR

 

SOSYAL KONUT PROJESİ İSTİKLAL MAHALLESİNDE HIZLA İLERLİYOR

 

 

BAŞKAN DİNÇER, “SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ ŞEHRİMİZDE BİR BİR HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

 

 

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde dar gelirli ailelere yönelik İstiklal Mahallesi’nde yapılan sosyal konut projesinde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 35 bloktan oluşan Sosyal Konut Projesinin, 20. Bloğunda kaba inşaat çalışmaları tamamlandı.

 

Sosyal konut projesini çok önemli ve değerli bir proje olarak gördüğünü dile getiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer devam eden sosyal konut projesine ilişkin şu görüşlere yer verdi. “Belediyemiz, Toplu Konut Projeleri ile özellikle dar gelirli veya orta gelirli ailelere uygun fiyatlı konut imkânları sunarak ev sahibi olma imkânı tanımaktadır.

Biz belediye olarak tabi ki Cumhurbaşkanımızın gösterdiği prensipler, esaslar çerçevesinde yolumuza devam ediyoruz. Bu bize ışık tutuyor. İnşallah bu şekilde, güçlü bir şekilde devam edeceğiz.

Belediyemiz tarafından Toplu Konut Projelerinde yerleşim alanları düzenli ve modern bir yapıya sahip olacak şekilde; altyapı, yeşil alanlar, otoparklar ve sosyal tesisler gibi önemli unsurlar düşünülerek tasarlanacaktır.

 

İnşallah sosyal konutlarımızı en kısa zamanda tamamlayarak hak sahiplerimize teslim edeceğiz. Yeni dönemde de "Sosyal Konut Projelerimiz" devam edecek. Destekleri için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza ve TOKİ'ye teşekkür ederim” İfadelerini kullandı.

 

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini kentte bir bir hayata geçiren Aksaray Belediyesinin vatandaşların ev sahibi olmaları için başlattığı sosyal konutlar, 2+1 ve 3+1 daire tipinde Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun olarak inşa ediliyor. Proje tamamlandığında 694 ailenin barınma ihtiyacı karşılanmış olacak.