Haber

ÇOCUKLAR BİLİMİN RENKLİ DÜNYASINI KEŞFEDİYORLAR

ÇOCUKLAR BİLİMİN RENKLİ DÜNYASINI KEŞFEDİYORLAR


BAŞKAN DİNÇER; “AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN BİLİMSEL MERAKLARINI VE KEŞİF DUYGULARINI CANLANDIRIRKEN EĞLENMELERİNİ DE SAĞLAMAK”


Aksaray Bilim Merkezi çocukların bilimin farklı yönleriyle tanışmaları, deneyimleyerek öğrenmeleri ve yaşam içerisinde sorgulama kabiliyetlerinin gelişmesine katkı sunmaya devam ediyor. 
Öğrencilerin bilim merkezinde edineceği deneyiminin sürekliliği ve kalitesini artırmak adına okullarla irtibatlı olarak bilim ve teknolojiyi anlaşılır ve ulaşılır kılmak için çalışmalar yürütülüyor.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; bilim merkezinin açıldığı günden itibaren her yaştan insana bilimi sevdirme misyonunu başarıyla sürdürdüğünü ifade etti. “Çocuklarımız Bilim Merkezimizde birbirinden eğlenceli bilimsel etkinliklerle eğlenirken bir yandan da bilimle iç içe vakit geçiriyorlar” diyen Başkan Dinçer sözlerinin devamında; “Amacımız geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bilimsel meraklarını ve keşif duygularını canlandırırken eğlenmelerini de sağlamak.

Yarınlarımızın umudu çocuklarımız ve gençlerimizin kendilerini bilimden sanata, spordan teorik eğitimlere kadar her alanda geliştirebilmesini çok önemsiyoruz. Bu kapsamda Bilime meraklı tüm öğrencilerimizi ve ailelerini gerçekleşen etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum” dedi.

Bilim Merkezi’nde her yaştan ziyaretçi atölye çalışmaları, etkinlikler, yarışmalar, eğlenceli bilim gösterileri ve düzenlenen etkinliklere katılarak eğlenceli ve eğitici vakit geçirebiliyorlar. Aksaray Bilim Merkezi donanımı ve içeriği bakımından Orta Anadolu’nun en kapsamlı merkezlerinden biri. Gençlerin kendini geliştirebileceği zengin içeriklere sahip bir mekân olan merkezi gençler severek kullanıyor.