Haber

EMİTT FUARINDA AKSARAY STANDI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

 

EMİTT FUARINDA AKSARAY STANDI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

 

Dünyanın beşinci büyük turizm fuarı olan EMITT fuarında ilimizde öne çıkan kültür ve turizm değerlerimiz tüm yönleri ile ziyaretçilere sunuldu. Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde EMİTT Fuar alanında açılan stand yerli ve yabancı binlerce katılımcı tarafından yoğun ilgi gördü.

Aksaray standında tanıtıcı yayınlar, görsel ve panoramik sunumların yanında, yöresel el sanatları, Aksaray Mutfağı ve folklorik değerlerimiz sergilendi. 

Aksaray standını ziyaret eden misafirlere Ağaçören Cevizi, İncelek Tatlısı, Aksaray Tahinlisi ve Köpük Helvası ikram edildi.

Oluşturulan Aksaray standında Aksaray'ın tasavvufi ağırlığı öne çıkarılırken ayrıca ilimizin Kapadokya unsuru değerlerine, köklü tarihi kimliğine yer verildi. Aksaray standına gelen ziyaretçilere Yunus Emre ve Somuncu Baba’ya ait öğüt ve şiirleri dağıtılarak, Aksaray’ın tarihi geçmişinde iz bırakan değerler tanıtılmış oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı EMITT, açılışın ardından Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde açılan Aksaray standını ziyaret etti. Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bakan Ersoy’a Aksaray’ın tarihi ve doğal zenginliklerinden bahsetti. 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, EMITT Fuar alanında Aksaray standını ziyaret eden konukları kabul ederek, 2 gün boyunca ilimizin tanıtım çalışmalarını koordine etti. Başkan Dinçer, Aksaray'ın sahip olduğu kültür ve turizm değerleri ile ciddi bir potansiyele haiz olduğunu, ilimizin hayranlık uyandıran güzelliklerini tanıtmak adına bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu dile getirdi.