Haber

GÖRME ENGELLİ SPORCULAR SATRANÇ ŞAMPİYONASINA KATILIYOR

 

GÖRME ENGELLİ SPORCULAR SATRANÇ ŞAMPİYONASINA KATILIYOR

Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, Belediye Meclis üyeleri Cem Elibol, Yakup Kadri Perek ve Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkez Başkanı Bekir Kaya, Antalya’da yapılacak olan Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonasına katılmaya hazırlanan Görme Engelli sporculara başarılar diledi.

68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü (GESK) ile Aksaray Somuncu Baba ESK kulübü adına yarışacak görme engelli sporcular, Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde bir araya geldi. Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, Belediye Meclis üyeleri Cem Elibol, Yakup Kadri Perek ve Engelli Koordinasyon Merkez Başkanı Bekir Kaya şampiyona katılacak sporculara başarılar diledi ve şampiyonadan derece beklediklerini ifade etti.

68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Dağ, konuşmasına desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür ederek başladı. Kulüp Başkanı Ramazan Dağ, “Bizler, Antalya’da yapılacak olan Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonasına ilimizi temsilen katılıyoruz. 6 kategoriden oluşan bir şampiyonaya 19 sporcu ile katılıyoruz. Şampiyona da Aksaray’ımızı en iyi şekilde temsil etmek ve iyi bir sonuç almak istiyoruz. Bize desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Evren Dinçer Bey olmak üzere Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkez Başkanı Bekir Kaya ve bizleri burada yalnız bırakmayan Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, Belediye Meclis üyeleri Cem Elibol ve Yakup Kadri Perek ile Engelli Koordinasyon Merkezi üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Görme Engelli sporcular, Antalya’da yapılacak olan Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonasına katılmak üzere Engelli Koordinasyon Merkezinden uğurlandı.