Haber

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

 

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

BAŞKAN DİNÇER “ÜNİVERSİTE OKUYAN KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi kampüsü içerisinde ASÜ Kantin - Kafeterya sosyal tesislerinde üniversiteli öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Dinçer, ülkemizin dört bir yanında üniversite okumak için Aksaray’a gelen öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırmak için Belediye olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Aksaray Üniversitesi’nde farklı bölümlerinde akademik öğrenimlerini sürdüren üniversiteli gençlerin daveti üzerine Üniversite kampüsünü ziyaret eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, ASÜ Kantin – Kafeterya bölümünde üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Başkan Dinçer, gençlerle samimi bir ortamda sohbet etti. Akademik eğitim ve kariyer üzerinden başlayan sohbette Başkan Dinçer, kendisinin de Aksaray Üniversitesi’nin mezunlarından olduğunu hatırlattı.

Başkan Dinçer, Aksaray Üniversitesinin her yıl daha da gelişen ve öğrenci sayısını artıran üniversiteler arasında olduğunu söyleyerek “Bizim eğitim gördüğümüz dönemdeki Aksaray Üniversitesi ile şimdiki dönem arasında çok şeyler değişti. Üniversitemiz çok büyüdü. Şimdi imkan ve şartlar çok daha iyi. Öğrenci sayımız her yıl artıyor. Tabi bütün bunlar bazı meseleleri beraberinde getiriyor.

Aksaray Üniversitesinden mezun olduğum için sizleri çok iyi anlıyorum. Ne düşündüğünüzü, bizden neler beklediğinizi, içinde bulunduğunuz durumu anladığımı düşünüyorum. Bu yüzden ulaşım konusunda taleplerinizi değerlendirdik ve beklentinizi büyük oranda karşılamaya çalıştık. Ulaşım ile ilgili isteğiniz olursa dinlemeye hazırım. Şehrimiz tarihi ve kültür bakımında zengin şehir. Bizim gezi turlarımız olacak. Gezi turlarının alanını genişletebiliriz.

Hatırlarsanız yakın bir zamanda Aksaray Üniversitesinde eğitim gören bütün öğrenci kardeşlerimize ikametlerini Aksaray’a almaları konusunda çağrıda bulunmuştuk. Birçok öğrencimiz çağrımıza uydu ve ikametlerini şehrimize aldılar. Aranız almayanlar var ise alabilirler çünkü Aksaray’ımız daha öncede olduğu gibi bugünde öğrencilerine hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşatmamıştır” dedi.

Aksaray Belediyesinin öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için birçok çalışma yürüttüğünü ifade eden Başkan Dinçer, öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Başkan Dinçer, sohbetin sonunda öğrencilerle birlikte özçekim yaparak öğrencilerle başarılı bir eğitim hayatı diledi.