Haber

AKSARAY BELEDİYESİ VE TOKİ İŞBİRLİĞİNDE YAPILACAK KONUTLAR İÇİN KURA ÇEKİMİ KAPALI SPOR SALONUNDA GERÇEKLEŞECEKAKSARAY BELEDİYESİ VE TOKİ İŞBİRLİĞİNDE YAPILACAK KONUTLAR İÇİN KURA ÇEKİMİ KAPALI SPOR SALONUNDA GERÇEKLEŞECEK

 

Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde dar gelirli ailelere yönelik yapılacak Sosyal Konutları için kura yeri belli oldu. Aksaray merkezde yapılacak konutlar için 5 Mart Perşembe günü saat 11.00’da Coğlaki Mahallesinde bulunan Kapalı Spor Salonunda çekilecek kura ile hak sahipleri belirlenecek.

Aksaray Belediyesi ve TOKİ yetkililerinden paylaşılan bilgilere göre Aksaray Merkeze yapılacak sosyal konutlardan almaya hak kazananlar 5 Mart Perşembe günü çekilecek kura ile belli olacak. Çekilen kurada belli olan hak sahiplerine ait konutların daire numaraları, cephe bilgileri ve kat bilgileri için belirlemeler ileri bir tarihte yapılacak.

Şehir genelinde binlerce vatandaşın ev sahibi olmak için yaptığı başvuruda konutların hak sahipleri noter huzurunda, idare yetkililerinin denetimlerinde gerçekleşecek.

Kapalı Spor Salonunda yapılacak kura çekimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şu açıklamalarda bulunda;’’ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle başlatılan sosyal Konut projesi Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde yapılacak konutlar ile hayata geçecek. Şehrimizde yapılacak 372 konutun sahipleri 5 Mart Perşembe günü saat 11.00 da kapalı spor salonunda yapılacak kura ile belli olacak.

Dar gelirli Vatandaşlarımızın ev sahibi olması için TOKİ ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde yapılacak konutların hak sahipleri, noter huzurunda idare yetkililerinin denetimlerinde yapılacak kura çekimi ile belli olacak. Hayata geçecek olan projenin her zaman takipçisi olacağız. Sosyal Konut Projemizin şehrimize şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.